[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: gcchrysty
Forum Index » Profile for gcchrysty » Messages posted by gcchrysty
Message
Ofer si transport in Bucuresti.
Donez acvariu de colt de 60 cm, 80 de litrii + mobila, in Bucuresti.
Vand acvariu de colt 60 x 60 cm de 80 de litri cu mobila. Filtru Jebo extern cu siporax.
skija wrote:Nu va cumparati chinezarii de reductoare , eu am facut greseala sa cumpar unul si dupa ce am deschis coletul am si trimis reductorul inapoi , nici nu am avut curajul sa il pun la butelie asa prost era facut


Ce model era ?
33,46 $ http://www.ebay.com/itm/Co2-Regulator-Magnetic-Solenoid-Two-Gauge-Bubble-Counter-Planted-Aquarium-NEW-/291599419410?hash=item43e4ae0812:g:jH8AAOSw5ZBWLfV1
Ceva experiente cu acest model?
http://www.ebay.com/itm/Aquarium-WYIN-Plant-CO2-Simple-Gauge-Needle-Valve-Pressure-Regulator-JIS-m22-14-/191780724327?var=&hash=item2ca7059e67:m:m3SuYGYaTapHHx8L7KcVA3w
Multumesc.
scificuss wrote:.... Practic nu e greu.


Sunt foarte interesat sa aiba un consum cat mai mic, in special pentru 12V.
Am realizat la 12V dar pt a fi aprins la acceasi intensitate consuma tot 1,5A
scificuss wrote:
PS2. pot sa iti aprind un neon cu doar 3 piese recuperate dintr-un montaj oarecare. Nu o sa functioneze la aceeasi parametri dar diferentele sunt date de tipul de piese. Se poate si cu mai putine, 1 chiar si o bobina colectoare de impuls la capatul unui neon cam in dreptul filamentului.


La ce consum ai reusit sa aprinzi un tub de 18W /220V la intensitate standard ? Dar la 12V?

Multumesc.
1. Dupa ce se aprind ambele neoane incearca sa deconectezi unul, daca se stinge si al doilea .... (sunt sigur de asta )
2. Trebuie inlocuite filamentele neonului cu cate o rezistenta de maxim 1 ohm. Adica pune cate o rezistenta in locul fiecarui cap al neonului. :-)
Ofer Riccia pe creveti RedCherry. Locuiesc in Dr. Taberei
 
Forum Index » Profile for gcchrysty » Messages posted by gcchrysty
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com