[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: maddoxcbr
Forum Index » Profile for maddoxcbr » Messages posted by maddoxcbr
Message
ceva noutati de la Ciprian

image
image
image
si inca o poza cu ariciul iesit la plimbare
image
pana la urma am montat skimmerul conectat la prima camera si cu iesire in camera 3,cea cu matrix
revin cu poze cu prima ocazie
multumesc de gazduire, se poate inchide
momentan toata cantitatea este rezervata
fara bureti,toate cele 3 compartimente sunt pline cu matrix, iar un ultimul e pompa si filtru uv care e oprit.Inca nu vad rostul la filtru UV ,doar ca piesa de imbinare intre pompa si spray bar.Skimmerul o sa vina conectat la primul compartiment si cu iesire directa in compartimetul 3, din cauza unor deplasari neprogramate inca nu am apucat sa il montez, dar am sperante in seara asta sa fac un schimb de apa si sa montez si skimmerul
am in jur de 7 kg de asa ceva si doresc sa il dau la schimb pe ceva corali
Pentru orice informatie/oferta astept PM

image
asa arata cele 2 proiectore de cate iti spuneam , sunt actinice de 10W cu lupa cumparate de vechiul proprietar de pe ebay. am cautat si eu modelul dar se pare ca nu se mai gasesc

image

Trebuie sa bricolez putin capacul sa ii dam o fata mai "comeciala"
momentan hranesc cu artemia, creveti convelati si New Life Spectrum Marine Formula, cu aditii de Red Sea Energy A+B
acvariul a suferit doar un restart avum o luna cand l-am mutat,dar vechimea totalabe se peste 3 ani.
La partea de lumina e dotat cu 2 PL de 18w alb-albastru si 2 reflectoare actinice dar nu stiu exact de cat.
cand ajung acasa le fac o poza si revin cu info
Dupa o perioada de pauza pe forum , m-am decis sa revin cu noutati.
Dupa startul ca l-am avut cu My 10G Nano http://acvariu.ro/forum/posts/list/26694.page, de la care am avut de invatat foarte multe, am ajuns la concluzia la care ajunge toata lumea la un moment dat " prea mic pentru ce imi doresc".
S-a ivit o ocazie si am pus mana pe acvariul unui coleg mai vechi de aici si uite asa am trecut la un Boyu 550.
Descrierea echipamentelor o bine stiti de la colegul BOK http://acvariu.ro/forum/posts/list/28040.page
In prezent am unit cele doua acvarii si urmeaza sa montez in weekend si skimerul
In lista de locatari avem:
4 ocellaris
1 pistol shimp
1 bristle star
4 melci turbo
2 creveti de Marea Neagra
1 coral goby

PS: stiu ca rockscape-ul arata de parca a descarcat cineva pietrele cu basculanta, dar asa a iesit initial
image
aici se vede o familie fericita, parintii si cei doi pui care ajunsesera initial la mine
image
un arici plimbaret
image
vedeta acvariului
image
image
image
image
image

felicitari, arata superb
felicitari, ce pot sa spun e ca : " Asteptam ofertele "
cam ce diametru are?
koala wrote:Un filmulet superb: http://vimeo.com/88829079


absolut superb filmuletul
multumesc, superbi crevetii si coralii.
Multumesc , se poate inchide
Multumesc , se poate inchide
Caut leduri de 3w si 10w inafara de blue si royal blue.
Am reusit sa ma lamuresc si cu codul , multumesc tuturor pentru lamuriri si ajutorul oferit.
Am reusit sa dimez 4 canale diferite la interval de o ora. Momentan in teste ,urmeaza confectionarea unei cutii si sper ca saptamana viitoare sa il pun la treaba.
2 creveti la mine , te rog
 
Forum Index » Profile for maddoxcbr » Messages posted by maddoxcbr
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com