[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: hauserBZ
Forum Index » Profile for hauserBZ » Messages posted by hauserBZ
Message
e foarte misto
suna interesant...cu ce vrei sa il populezi ?
daca nu a murit pana acum accepta si apa asa numai ca fara filtrare o sa moara carasii au nevoie de filtrare chiar si unul mic mecanic. sau sa schimbi apa cam zilnic sau la 2 zile
nu sunt foarte sigur dar creca e ancitrus ,eu am pleco si arata cu totu altfel pe burta
cred ca dupa cateva depuneri o sa am aceeasi gandire ca tine dar inca sunt plin de entuziasm cum ziceam mai sus e prima data cand ma intalnesc cu situatia asta
nasol ... cat timp a fost in regula acvariul pana a inceput sa curga ? si ce dimensiuni a avut ?
vai ce frumos e ...bull american ?
E a4-a zi decand femela tine icrele in gura,daca nu le-am mancat pana acum o sa le tina? sau inca exista posibilitatea sa le manance pe parcurs?
asa este dar spunea colegul nostru ca el prefera sa dea un ban in plus sa ia ceva sigur tocmai asta e ca nu are cum sa fie sigur la 100% pe matrix pecand piatra ponce stii ca e sigur asa. Prin matrix,ada cn stie poti gasi procente de piatra ponce. Adica daca as gasii p.ponce in matrix mas oftica de bani asa daca e invers e mai bine )
Da ai dreptate aici data trecuta cred ca mai mare a fost stresul meu )))
scuze pt offtopic
Pai decat sa iau matrix sau ada bio rio sa nu fiu sigur ca este ce am platit mai bn iau piata ponce si stiu sigur ca e piatra ponce ) poate si alteceva din matrix,ada )
am sa incerc si asa cand o venii momentu`
Am deja una dinaia dar ultima data cand am incercat sa prind o femela mam chinuit juma de ora) Nush cum sa o prind cand o sa fie momentu fara sa o stresez ). Am inteles ca dimineata e momentu cand abia aprinzi lumina si o iei direct ca din oala..sper sa mearga
sa-ti traiasca ! sunt frumusei
mersi,sper sa fie cu noroc !
greseala mea atunci , credeam ca singura diferenta intre a si b este plasticul ).
Multumesc ! nu sunt 100% ca o sa vad puisorii pt ca e abia la a doua depunere femela si se zice ca primele 1-2 depuneri e posibil sa manance icrele dar am toata increderea in ea ) !
Au iesit la innot nu ?
uite http://www.fish-farm.ro/filtre-acvariu-externe-/1830-sun-sun-hw403-1400l-h-uvc-9wfiltru-acvariu-extern.html cu uv
 
Forum Index » Profile for hauserBZ » Messages posted by hauserBZ
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com