[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: catalin_
Forum Index » Profile for catalin_ » Messages posted by catalin_
Message
Blue14 wrote:O poza de ansamblu nu vine?


Ca se apropie aniversarea de un an

image
Deci am fost aproape de dezastru Am scos o tufa consistenta care dadea semne de inmultire sexuata (la un acvariu de 30 de litri) si am lasat doar un fragment mic din ea in acvariu ca sa vad ce pateste. Am plecat de acasa in weekend, cand m-am intors fragmentul acela se topise, deci probabil toata tufa s-ar fi dus naibii.

Mai aveam o tufa care nu era conectata cu aceasta si care nu a dat niciun semn, aceea e ok.
Am scos o tufa de Caulerpa care dadea semne de inmultire sexuata. A patit cineva asta? Asa se manifesta? (Formatiuni ca niste fire ce cresc din frunze, iar culoarea e mai putin intensa).
Multumesc mult pentru corali si scuze de intarziere. Arata bine si sunt sanatosi.

Nu stiu de ce ii spui Ricordeei roz, e exact asa portocalie precum apare in poze Imi place mult.
Blue14 wrote:Esti multumit de filtrul dennerle?


De filtru sunt foarte multumit ca face si surface skimming, filtreaza si prin burete.

elven wrote:Crabul ala galben paros a ajuns la tine !!!! doamne ce rau mi-a parut ca nu l-am mai vazut prin acvariu....era febletea mea

e reef safe, nu creste mai mare de atat....este portocaliu cu galben....absolut superb, sa ai grija de el !


E micut de tot, are sub 1 cm... Mi-a luat 5 luni sa-mi dau seama ca il am (i-am vazut carcasa naparlita), si 7 luni ca sa il vad (i-am gasit ascunzatoarea intr-o mica crapatura din piatra vie, i se vad niste picioare si iese daca ii dau mancare pe la nas). Nu l-am vazut niciodata iesit de tot, e nocturn probabil.
Inca traim!

image

image

image

image

image

image
darthradu wrote:Du-l inapoi ca are si el familie de hranit.


Da' poate era dintr-ala mare, de inca mai sta cu parintii... In cazul asta... o gura mai putin de hranit
paradoxx wrote:Da.De prin America.E o stupizenie,insa mi se puse pata doar pt faptul ca e transportul gratis ))) nici nu stiu ce o sa pun in el... Mai am sanse de scapare,daca nu achit prin western sau transfer bancar sau prin card,nu mi-l aduce. Insa as vrea sa f*ck ceva cu chinezaria asta.Tu ce ai pune in el? Ma refer sa faci ceva bun din gunoiu care e(ma refer la faptul ca iti da pietre gigante,planta de plastic,filtru de rahat si in poze am vazut ca baga tot felul de carasi imensiin el,chiar si pe youtube).Plm,o luai ca o provocare )) Vazui pe cineva,facea reclama la robofish in el.


Ai omis ca o sa platesti taxele vamale ;)
um02122 wrote:Scuze, am ramas in urma cu seria de Batman, din ce vazusem eu nu era nici sotie, nici copii.

Probabil e vreun film independent, filmat undeva prin Europa de est


O fi, dar probabil cu 3 de X. De genul... intoarcerea cavalerului... negru
Deci e doi molly
dan.pavelescu wrote:Koala, te rog sa nu mai povestesti asa ceva, deja am luat hotararea (fortat de imprejurari) sa nu mai am activitati sexuale timp de 6 luni


Fixed.
mugurel wrote:
catalin_ wrote:

Mai ai zoasi din aceia?

image


Da, sunt pregatiti, si ricordeele dau semne de separare ...


Perfect Spune-mi cand.
dan.pavelescu wrote:@aerosv, ti-am mai spus ca sunt fanul tau? arata extraordinar micutul!


De obicei Batman posteaza cum ca te uraste. Aici spune ca ii place. Ciudat...
dan.pavelescu wrote:Hai siktir


Poluezi topic-ul omului

Mai ai zoasi din aceia?

image
Ce mai ai? Pune si niste poze?
Tare titlul Succes in a gasi ceva pe masura
aerosv wrote:Am niste alge rosii in dreapta, o fi bune o fi rele..... seamana cu coralina dar nu e.


Am si eu dintr-acelea... Aveam impresia ca e o forma de coralina... Nu sunt deranjante si arata chiar bine.
dan.pavelescu wrote:Eu sunt atasat de toate ganganiile si vietatile din acvariu, dar mi-ar placea sa am (in viitorul acvariu mare) pietrele acoperite cu gps si ciuperci.
Ciupeeeeeeeerci, magic mushrooms


chiar si viermii?!
Edit: scuze, am crezut ca de arici era vorba cu lipitul
Ce mi-ar placea acel penat... Dar la borcanul meu l-as chinui degeaba. Daca nu s-a dat deja... Recomand cu incredere, e super animalutul.
 
Forum Index » Profile for catalin_ » Messages posted by catalin_
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com