[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: degea
Forum Index » Profile for degea » Messages posted by degea
Message
S-a dat, se poate inchide. Multumesc.
Pret nou: 230 lei
Acvariul a fost achizi?ionat din Hornbach, filtru de aer este Eheim restul cu ce a venit acvariul. Pe?tii sunt molly (20 buc aprox.) si neoni (20 buc aprox.) 2 pietre tot din Hornbach achizi?ionate, si plantele nu stiu cum se numesc.
Vand acvariu complet de 64L (filtru, compresor de aer, incalzitor, capac, neon, termometru, pietre, nisip, pietris, substrat, plante, perie, plasa de prins pesti, furtun de schimbat apa si evident pestii)

Pret: 250 lei
Tel: 0748882088
S-A DAT

(am mai scris odata dar nu s-a publicat)
Donez guppy si molly. Sunt multi, si pui si maturi.
Contact: YM: degea78
Pret nou: 250 lei
Vand acvariu complet de 60L 60Lx40hx30l. Vechimea lui este de maxim 6 luni
Acvariul are filtru EHIEM (in poza), incalzitor, substrat...diferite plante.
Pentru detalii YM: degea78 sau PM

video :

PRET: 300 lei (tot acvariul complet)
Ai dreptate, dar asa bag si aer in acvariu. Am separat si pompa de aer (momentan nu e in acvariu) ca am zis ca sa nu mai stau cu inca un lucru in acvariu.
Poza cu ultimile modificari.
Este superb.....nota 10.
Salut, sigur este numarul tau?? te-am sunat si parca a raspuns o tanti. Ma intereseaza.
Sa modificat schimbarea.
S-a dat. Multumesc.
Bine, maine am sa incerc piatra cu otet, sa vedem daca e calcar. Va multumesc pentru sfaturi, invat, usor...usor invat.
Si daca ar fi calcaroasa......dauneaza??
Ciclarea se face ce-l putin 2 saptamani, cumparati niste Corydoras, mancare si lasa toate aparatele sa functioneze. Nu face greseala sa bagi pesti inainte de ciclare ca e pacat de ei, chiar acum am citit un post cum a bagat pesti fara sa cicleze acvariul si a doua zi ii cauta sa vada care mai traiesc, ia-u murit f multi.
Piatra e luata din mare, nu am testato dar nu ca e calcaroasa. Guppy nu se vad ca sunt fff mici, pui, debea ia fatat masa sunt 3 mari restul 1cm, sa mai creasca si o sa-i donez.
Asa arata acum noul meu acvariu. Stiu ca piatra este cam mare, aia o am aia o folosesc si mie imi place. Am substrat JBL....am 24 neoni, 4 sanitari, vreo 30 guppy.
Nu le am cu Aquascaping-ul asa ca l-am aranjat cum ma dus capul.
Donez un ,Trichogaster trichopterus de la un prieten care nu avea nimic pentru a-l tine. Eu nu-l pot tine deoarece am numai specii mici si nu risc ca personajul din imagine sa faca un festin la mine in acvariu.









 
Forum Index » Profile for degea » Messages posted by degea
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com