[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: vidi
Forum Index » Profile for vidi » Messages posted by vidi
Message
Refractometrul pleaca la userul elven.
Poze
Se vinde:
- Skimmer Aqua Medic blue 500 - 250 lei
- Lampa Hagen t5 2x24w (reef white + actinic) - 250 lei
- Lampa High-Lite 80 T5 Juwel 2x28w - 200 lei
- Filtru extern Boyu EF-05 - 90 lei
- Reductor Dennerle profi 2000, valva unisens, furtun JBL - 220 lei
- Magnet JBL Floaty II M - 45 lei
- Refractometru ATC – 90 lei
- ddc 01 pwm controller – 100 lei
Si eu tot pentru berghia.
Silencer poti sa folosesti un numarator de bule sau un tub de pastile in care dai doua gauri, in una bagi furtunul de aer de la skimmer si in cealalta o bucatica de furtun. In legatura cu surface skimming, plasticul care l-ai pus ar trebui sa fie lipit sa nu treaca apa pe langa el si scosa apa din acvariu ca sa apara efectul de cascada in primul compartiment.
In legatura cu biofilmul, poti lipi in spatele dintilor o bucata de plexic pentru a avea surface skimming, iar in fata mai faci o bucatica de "decor" ca sa maschezi.
Sau poti folosi un termostat EVK401.
Salut
La un gratar identic ca al tau, debitul unei pompe eheim 600l care trece printr-un metru de furtun si chiller (deci la iesire am un debit ???) creste nivelul apei cu aproximativ 7mm de la baza dintelui.
Salut,
Eu sursele Meanwell dimabile le-am luat de la conexelectronic, iar ledurile le-am luat din SUA si au venit in cinci zile.
Ma refer numai la sistemul de completare al apei evaporate, senzorul a fost blocat cu un melc mic si toata apa din vasul tampon a intrat in acvariu. Am patit-o de doua ori (norocul meu a fost ca nu am avut multa apa in vas) si atunci am pus al doilea senzor. Eu credeam ca vrei sa ma ajuti cu arduino
Eu zic sa puneti doi senzori pentru ATO, unul pentru nivelul apei si al doilea putin mai sus pentru a opri pompa in cazul in care primul se blocheaza (un melc, un...).
M-ar interesa electrovalva.
Sunt interesat de numaratorul de bule + difuzorul de CO2(de cine sunt produse)
Am cumparat o butelie si un regulator dennerle 2000 second hand, in prima zi regulatorul arata 60 bari, iar a doua zi 75 bari. Butelia (1kg) nu a fost incarcata complet (oricum nu mai am unde sa o incarc).
Butelie se umple la trei sferturi din capacitate pentru siguranta.

Butelia este din Germania si are etichete lipite ca a fost incarcata cu 996g.
 
Forum Index » Profile for vidi » Messages posted by vidi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com