[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Giany
Forum Index » Profile for Giany » Messages posted by Giany
Message
ma poate ajuta cineva sa iau si eu odata puii astia va rog ? cei care stiti , va rog trimiteti-mi pe pm sau aici o lista cu toti cei din bucuresti care vand discusi si numaru de telefon.Am vizitat doar pe Nelu Dragan care are discusi frumosi dar as vrea sa mai vad si altii inainte sa iau o decizie.
bine ca mi`ai zis deja ma gandeam de unde sa imprumut un flex ceva )
perfect , multumesc ! maine am de lucru
unde gasesc in Bucuresti sa iau komatex ? am cautat prin toate astea de bricolaj si gasesc doar placi mici am nevoie de placa de 1.80 ca sa nu carpesc
am gasit un filmulet foarte interesant pe youtube : https://www.youtube.com/watch?v=8KaxLeJwFR0
in felul acesta practic e imposibil sa nu reusesc am impresia ca le da galbenus de ou fiert prima si prima data.
A incercat careva sa scoata icrele imediat dupa depunere si sa faca ca in filmulet ?
Un crescator mi a trimis pozele astea dar din pacate ii are doar pe acestia .Nu e mai bine sa iau mai multe culori ?
Vreau sa imi mai usurez munca , baia e la vreo 20 metri de acvariu ma gandeam sa cumpar o pompa si un furtun. Ce pompa ar trebui sa iau ? Merge si uan din acvariu ? Am jbl u1100.
Am sunat si la i love doscus din cluj ... au raspuns dupa 2 zile si mi-au zis ca nu cred ca se vede ceva daca le face poza pt ca e apa maro )))
tocmai ce citeam despre carbunele activ acum ... e bun dar trebuie schimbat la maxim 6 luni .Il pastrez in caz ca o sa`mi trebuiasca pe viitor si il inlocuiesc cu ceva inele ceramice cred.Pana la urma cum e mai bine sa cumpar discusii ? sub 5 cm si mai multi sau 6-7 cm 10 bucati ? am 5-600 lei buget pt pesti.
a folosit cineva Komatex (placi de pvc ) sunt curios cum a construit cu el ... ?
cel mai bine cumpara un neon special pt plante la 54l daca ai un acvariu bine plantat iti trebuie 2 neoane dalea mici.E destul de usor de adaptat inca un neon .
Salutare ! Vreau sa imi refac capacul de la acvariu voi ce materiale folositi ? Cel de acum este din plastic din acela de pus pe poarta , a tinut vreo 3 ani dar s-a cam descentrat ...
ceva poze cu ce ati mai mesterit voi ?
betta e peste de lupta chinezii fac pariuri pe ei care pe care bate (eu asa stiu ) e rezistent nu`ti fa griji ca moare bagal linistit in celalalt acvariu, isi ia aer de la suprafata deci nu ai nevoie de pompa de aer , doar sa ii schimbi apa saptamanal.
am scos substratul , am schimbat schimbat cam 50 % din apa , am 2 powerheaduri u1100 jbl , roca vulcanica sparta , inele ceramice , carbon activ , burete densitate mare , burete densitate mica (mediile filtrante ) in ambele buzunare ale acvariului . Cred ca filtrarea este mai mult decat suficienta.
Vreau sa iau 10 bucati de vreo 8 cm iar cand se formeaza perechile mai iau un acvariu de 100 de litri si ii bag acolo cand au treaba ).
Recomandati-mi si mie pe cineva de unde pot cumpara pesti sanatosi (nu rebuturi )
tel 0727467101
da , doar bureti si nu am avut absolut nici o problema
pt discusi vreau sa pun si spartura de roca vulcanica

Buna ziua ! Am nevoie de ceva indrumari si sfaturi ...
am un acvariu de 300 litri in care am Membe Deep , doresc sa ii donez si sa iau Discusi , am de gand sa scot nisipul , rocile si ce mai am eu prin el si sa il fac steril . Este ok sa fac treaba asta fara sa golesc acvariul si sa incep iar ciclarea ? Sau pot face treaba asta cu un schimb mai mare de apa la final ? ca si filtrare acum am un power head de 1000l/h pus intr-un colt facut special pentru filtru ,separat de vietuitoare, impreuna cu bureti de diferite densitati.Mai pot pune inca un power head si in celalalt colt al acvariului avand si acolo un "buzunar" pentru alt powerhead in caz de nevoie. Este necesar si al 2-lea powerhead ?
As dori sa tin o pereche sa vad daca reusesc sa ii inmultesc.Daca sunt mai multe perechi in acelasi acvariu si depun icre , ceilalti le vor manca ?
urgent - 0727467101 - Berceni , Sectorul 4
in jur de 25 de pesti , nu prea pot sa`i numar exact , fac pui constant,maricei,sanatosi !
5 lei/buc sau 100 lei toti.
9lei/buc - roca
am exemplare tinere ... s-a format un biotop tare interesant ... aia mari se bat si se omoara ca prostii (destul de rar cei drept) si din cand in cand apar si puii . Asadar am membe deep de toate varstele in acvariu
ma gandeam sa mai dau din membe deep si sa iau altii , vreau si alte culori in acvariu ... rosu,negru,maro
Buna seara ! de vreo 3 ani am un acvariu de 350 litri unde tin in jur de 25 bucati de Membe Deep , astazi am facut o curatenie generala in el si m-am decis sa mai populez si cu alti pesti. Va rog cei care stiti sa imi spuneti si mie ce pesti as mai putea adauga pe langa ei.As vrea in mod special si niste sanitari daca sunt compatibili.Ceva plante pot pune ?Revin cu poze maine
 
Forum Index » Profile for Giany » Messages posted by Giany
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com