[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Norbi
Forum Index » Profile for Norbi » Messages posted by Norbi
Message
Astept oferte pe PM sau pe mail shark_knee@yahoo.com
cred ca este vb de acest documentar:
http://www.dailymotion.com/video/xqy4p7_national-geographic-s-lake-tanganyika-jewel-of-the-rift_animals

Poti sa incerci sa-l pescuiesti si sa-l pui intr-o fatatoare (gasesti la petshopuri) lipit de acvariu , sau daca nu, il poti lasa in bazin cu ceilalti pesti dak este bine plantat. Probabil sunt mai multi (daca nu i-au halit ceilalti pana acum), daca te uiti atent pe langa plante, unde incarca se se ascunda. Mancare poti sa le dai granule sau fulgi maruntite cat mai fin.
ai aici un site care te poate ajuta sa-ti calculezi dimensiunile acvariului si grosimea sticlei necesare: http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium
ai pm
Salut .
vand acavriu home made 140 de litrii brut, 120 net, din sticla de 6 mm ,cu itarituri sus (fasie de 6 cm din sticla de 4 mm) si jos (fasie de 3 cm din sticla de 4 mm)
Dimensiuni : L:80 , l:35 , h:50
il dau cu tot ce este in el:
Echipament:
Filtru AQUAEL Circulator 650 (inca in garantie 1,5 ani).
Incalzitor Tetratec 150 W ( inca in garantie 1,5 ani).
Mincioace: 2 buc.
Fatatoare: 2 buc.
Pesti: Xipho- 7 buc maturi 8-10 cm , Guppy- 8 buc maturi, Gurami- 2 buc 10-12 cm, Corydoras albino- 1 buc 5-6 cm, Ancistrusi- 3 buc 8 cm
si multi puieti de xipho si guppy.
Plante: Echinodorus Ozelot- 3 buc, Cryptocoryne- 1 buc , Cabomba si Ludvigia.
Mai dau si jumatate de cutie de Tetra Discus de 150 gr(atat a mai ramas), 1 plic de Tetra Wafer Mix, 1 cutiuta de FishFix 50 ml si un Tetra Ph test si un neon de 18 W.
Acvariu se ridica de la domiciuliu, (pt cei din Baia Mare) , cine este interesat il poate vedea.

Pretul este de:550 Ron

Nr. tel : 0728 014938

Multumesc!

ai putea incerca Punktol de la JBL ... este f bun
de obicei se pun 2-3 masculi la o femela de zebra ... nu se bat
poti orienta jetul de apa in sus, sa miste si suprafata apei , si vei scapa de pelicula si bulele acelea
Pe returul de la filtru este montat un aparat cilindric, nu prea stiu pt ce este si nici daca functioneaza caci nu se vede nici o diferenta cand il conectez la priza.
Cei ce recunosc pestii sa imi spuna caci nueu i-am cumparat, au venit cu acvariul.


probabil este un Sterilizator UV ...
Pesti aceia sunt Molly si un Aimoniery
Andrei Panainte wrote:Intrucat vreau sa dau cativa din pestisori , si anume perechea de xifo , perechea de moly , si 2 zebre , vreau sa imi iau alti pestisori , ma gandeam la tetrazona , dar am inteles ca nu se inteleg cu neoni , ce alte specii de card as putea baga cu calistusi si neoni , as vrea sa imi iau niste pestisori mai vioi mai activi nu puturosi


poti sa pui si tetrazone ca stau cu neonii, numai sa nu pui pesti care au aripioarele mari ca se cam dau tetrazonele la aripioare ...

Am editat eu postul, cred ca iti dai seama si singur de ce. Ne vedem si pe la alte rubrici, cum ar fi "Despre noi"?
Alber
poti sa calculezi cam asa : 2L de apa pe 1 cm de peste
poti sa pui si mai multi pesti , dak o sa ai zhef sa le faci zilnic schimburi de apa de 10/15 %
salut filbil
ai putea sa iti cumperi un filtru de la aquael fan 1 , sau de la resun care sunt ceva mai ieftine un sp-900 L sau un mini RS ,
dar vezi k in dotarea filtrului care l-ai cumparat sp-1100L mai vine o chestie care face ca apa sa iti iasa pe doua iesiri, poate ar fi mai bine sa o montezi aia daca nu vrei sa iti cumperi un alt filtru , astfel apa va avea acelas debit pe doua iesiri, nu pe una ...
 
Forum Index » Profile for Norbi » Messages posted by Norbi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com