[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: ciprian
Forum Index » Profile for ciprian » Messages posted by ciprian
Message
Salut, Am ceva care se potriveste descrierii, dar nu stiu daca se poate folosi la marine(pt. asa ceva asi dori sa o folosesc si eu, daca stii vreo metoda, de a afa, cred ca ne ajunge , la amandoi, , sunt dispus sa -ti donez si tie,o parte,..
, sau daca ai drum in Piatra Neamt .
i-mi cer scuze, am lipsit un pic.....,maninca orice, tetra discus, si tetra ciclid in special.. are vreo 10-15 cm
i-ti dau 20 molly, transportul e problema...
mai ai ?
a-si dori o oferta completa de crustacei
(raci si creveti)
Inca mai detinem...
Unde pot gasi o scala de comparatie pentru un test sera de NO2 ?
(in format electronic)
DACA AJUNGI IN P. NEAMT CU UNUL TI-L SCHIMB EU
s-au "melci malaezieni" din cate mai stiam eu...
Apropos...stie cineva cum scapi de ei fara sa distrugi tot acvariul?
Par rezistenti la toate substantele obisnuite.
eu zic ca mai cunosc cite ceva si nu mi-e usor deloc cu ei.
tre'sa fii cu ochii pe ei ca pe butelia galbena :o
am patru acvaii cu :xifo,moly,guppy,play,zebre,beta,nigrofasciatum,ancistrus,kuli. cel cu discusi si neoni e al cinci-lea
poate am gresit coltul... sunt inceator in forum : :sic:
inca sunt mici(8-9 cm) si o sa ramana doar o pereche,sper...
scuze n-am dat toate detaliile:
acvariu juwel 96 l,filtru intern cu trei medii de filtrare,temperatura 30 c,schimburi apa saptaminale,20%
hrana tetra ciclid si sera premium,adaos dafnii,3 blue diamond unul wild brown,10 neoni,doi tetra imparat,melci malaezieni,trei echinodorus,doua alternatera,una acicularis,una cabomba.Au avut parte de tratament profilactic cu mebentazol si rombentazol Acum sunt veseli si maninca toata ziua.
Un discus trebuie, sau nu, sa aiba mici gaurele pe cap ;s-au este vorba despre celebra boala ? :o
 
Forum Index » Profile for ciprian » Messages posted by ciprian
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com