[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: claw93
Forum Index » Profile for claw93 » Messages posted by claw93
Message
As dori si eu 3 otocinclus si un lemn ceva ,nu de dimensiuni foarte mari care sa semene cu un copac.
Vorbim pe pm.Doar din Bucuresti
ex 600 ?
Am 250 lei buget.Pana la urma m-am gandit am 3 variante
1.Cumpar Tetra ex 400 nou
2.Caut un Second hand Jbl e700
3.Caut un Tetra ex 600,700 Second....

Dupa parerea mea un ex 400 face fata cu brio in 54 L,acum astept parerile voastre in legatura cu asta.Nu vreau sa investesc mai mult in filtru pentru ca m-ar costa mai mult ca acvariul ......
Detalii pe pm!
Vreau sa cumpar un filtru extern pentru acvariul meu de 54L.Urmatoarele variante Jebo 835,Tetra ex 400,Tetra ex 600,MiniKani 80,MiniKani 120.Un sfat va rog
Se poate inchide.S-au dat
Ii donez deoarece sunt cam mari pentru acvariul meu ,sunt maturi 7 8 cm.Doar in Bucuresti
Dupa parerea voastra care este combinatia mai buna: Dupla Ground,Dupla root,Dupla plant,Dupla plant 24
Sau JBL Manado,JBL Aqua Basis,JBL ferropol,Jbl ferropol 24?
La acvariul acesta 48 L ,in cateva zile voi avea un nou capac cu sistem t5 2x24 w ,deci 1w/l,As dori sa stiu si eu daca se gaseste neon 24 w t5 osram fluora,pe marbo nu am vazut ,cu 2 osram 865 24 w nush cat face fata.. ?Niste idei?
Bine ai venit printre noi.Te asteptam cu detalii despre nou acvariul si cel de 60 L.Numai bine!

PS:Ar trebui sa iti treci locatia in My profile.
Ce caracteristici are acvariul (Litrii,iluminiare,filtrare)?
Dupa parerea mea poti tine Tetratecu,dar din niste poze am observat ca are buretii cam mici,nu cred ca poate face o filtrare biologica indeajuns pentru acvariul tau.Numai bine!
Bine ai venit printre noi.Incearca sa faci ceva cat mai repede cu acvariul ca este ciobita la tine acolo.Numai bine!

Poti deschide un topic la Coltul Incepatorului cu niste detalii despre Lumina,filtrare si chiar poze.
Salut si bine ai venit printre noi,pentru inceput ar trebui sa citesti articolele de la Linkuri Utile cum ar fi Ciclul Azotului,Ghidul Incepatorului si poti deschide un topic la Coltul incepatorului pentru mai multe intrebari.
O zi buna!
Nu are chiar nimeni ?
Te sfatuiesc ca filtru sa folosesti un Eheim Aquaball 2210,am si eu unul si pot sa spun ca sunt foarte multumit de el
Imi poate spune cineva daca Kh influenteaza pestii?
Cunoaste cineva pe cineva care prelucreaza capace de acvarii la comanda cu tot cu instalatie de iluminat,dar din Bucuresti sa fie daca se poate.


Multumesc.
Felicitari pentru acvariu,sa il stapanesti sanatos.

Am remarcat ca ai Scalari cu guppy,te sfatuiesc sa renunti la guppy deoarece vor ramana fara codite,in rest totul mi se pare ok atat ca nu imi place acea planta plutitoare si app cum se numeste.

Numai bine.
 
Forum Index » Profile for claw93 » Messages posted by claw93
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com