[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: elis
Forum Index » Profile for elis » Messages posted by elis
Message
Salut si bine ai venit !
Dupa multe nopti pierdute si sute de pagini citite ma bucur sa vad ca am reusit sa il inteleg pe sump si ceea ce trebuie facut......
Multumesc mult, Dragos !
@Koala-sa inteleg ca ultimul geam sa il fac mai scurt putin ??
Referitor la scurgerea de preaplin am inteles ca ea ar trebui facuta in ultima compartimentare , iar nivelul recomandat pt gaura de supraplin care ar trebui sa fie ?
( nivelul apei va fi dat de nivelul care este data gaura de supraplin,asta stiu pt ca am citit)
Bine ai venit !
Poze cu ce ai mai facut ?Suntem curiosi !!!!
Oschita cu sumpul pe care il doresc si as vrea sa stiu daca este bine si daca mai e ceva modificari de adus .
Scuze pentru calitatea desenului facut in graba
Salut !
Arata foarte bine acvariul.
Bine ai venit!
As vrea sa dau comanda la sticla dupa paste si as vrea sa va intreb la dimensiunea acvariului 150 L x70 l x 50 h pe care vreau sa il fac ,ce grosime de sticla imi recomandati ,care ar fi mai buna 10mm sau 12mm ?
Gaura pt preaplin la sump unde sa o fac ,pe laterala central, la 5-7 cm de la buza sumpului sau pe spatele lui si la cati cm ?
@Kirucd -Foarte utile informatiile care le dai .Multumim !
Foarte frumos , ingrijit si aerisit .Bravo !!!
Dragutel si modest acvariul ,Alex !
Te asteptam sa te vedem in concurs....
Glumeam......esti tare,dar tu stii asta!
Frumos si ....aerisit .
Deosebit ca intotdeauna ,felicitari pt ceea ce faci !
Pestii arata demential....superbi !
Chiar la asta m-am gandit, cum ai fi facut cu balamalele si reglajele ca sa iasa perfect aliniate usile ,dar acum parca arata mai frumos si cu siliconul transparent....
Asteptam urmatori pasi cu nerabdare.....
Vad ca ai facut acvariul mai mare decat standul ,ca sa poti pune lateralele sub polita pe care sta acvariului ?
Gaurile din spate sunt pt pal?
Usile pe fata cum le vei prinde pe stand ?
Frumoasa treaba cu marimea acvariului !
Salutare! Imi pare bine de cunostinta !
Am bagat standul la taiat si modificat latimea,iar intrarea sumpului se va face din stanga in partea dreapta ,acolo unde ii va fi locul.
Sumpul de 8mm cu dimensiunea de 100x40x40 este bun ?
As vrea sa fac schimbul la picatura realizat direct in sump si cu scurgere de preaplin .si ma intrebam daca mi-ar trebui o schita ?
Unde va fi data gaura in sump , la ce distanta de buza sumpului?
Extraordinar de frumos !!!!
Koala si kirucd ,va multumesc mult pentru implicare si pentru informatiile pe care mi le dati.
Voi modifica standul pentru o latime de 70cm atat cat va avea si bazinul, pt ca am vazut si am citit ca este mai bine mai mare in latime,iar inaltimea si lungimea va ramane la fel(50/150).
Vroiam sa va intreb ce dimensiuni sa aiba sumpul si ce pompa va trebui sa folosesc pt 525 litri cat va avea bazinul.
Inca nu am dat comanda la sticla pt ca ma gandesc inainte foarte bine ceea ce vreau sa fac si de acea va cer sfaturi
O sa fac decat 4 gauri ,iar recircularea pe drumul cel mai scurt .
 
Forum Index » Profile for elis » Messages posted by elis
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com