[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Albert
Forum Index » Profile for Albert » Messages posted by Albert
Message
Bine ai venit!
Bine ai venit!
Bun venit!
Bine'ai venit
http://www.acvariu.ro/ghid-incepatori

Citeste asta, te va ajuta acolo scrie si despre ciclare
Bine ai venit
kirucd wrote:Trebuie sa instalezi playerul VLC care are si plugin pentru decodare digital H264. Sau poti sa vezi cu Internet explorer la care se
instaleaza un ActivX. Oricum mai trebuie sa reglez un pic camera, are culorile cam aiurea acum si o sa le reglez cand deschid
laptopul diseara.

O zi buna,
Dragos


Merci, il aveam instalat vlc'u dar il reinstalez...poate asa o sa-mi dea pluginu' ala
kirucd wrote:Am montat si cealalta camera, se vede ceva mai bine. Si are si senzori infrarosu si se vede ceva si noaptea. Deocamdata am sa las
amandoua camerele pina ma hotarasc ce si cum. Camera noua o puteti accesa la adresa:
http://deepspace9.mypets.ws:81

De aproape o saptamina am redus PH-ul la 6,2 - 6,25 ca sa maresc aditia de CO2 si de vreo 3 zile am marit si doza de EasyCarbo cu
50% si se pare ca algele au inceput sa dea inapoi.

Si pentru cei care nu s-au mai uitat la acvariu, de vreo saptamina am lipit de geamul lateral interior dreapta inca o radacina pe care
am pus Flame Moss. Deocamdata mossului nu ii merge grozav dar se pare ca e pe drumul cel bun.

Ceva poze cu acvariul, la o rezolutie mult mai buna decat camera online, am sa pun saptamina viitoare, in noaptea asta plec la peste
in Delta si stau o saptamina.

Si daca mai aveti ceva sugestii sau pareri sint bucuros sa le citesc.

O zi buna,
Dragos


Ce plugin este necesar sa vad camera?) mozilla ma avertizeaza ca ii trebuie un plugin iar atunci cand ii dau sa-l caute zice ca nu gaseste...daca as sti numele l-as cauta eu...mentionez ca folosesc firefox 6, deci e posibil ca pluginul respectiv sa nu fie compatibil cu aceasta versiune.
Foarte frumos aranjamentul si discusii arata si ei la fel de bine, felicitari!
Bine ai venit!
Am uitat sa mentionez ca la schimbarea apei, scot si buretele din filtru pe care il clatesc cu apa. Nu e bine ??


Nu este bine deoarece in buretele filtrului se strang bacterii folositoare pestilor/plantelor, daca ti neaparat sa-l clatesti poti doar sa-l scufunzi putin in apa din acvariu(daca am gresit sper sa fiu corectat de cei cu mai multa experienta)
Bine ai venit!
Daca citesti articolele de pe acest forum, sunt convins ca intrebarile pe care le ai se vor imputina foarte mult.Bine ai venit!
bine ai venit, nimeni nu-ti va lua capul daca pui intrebari, insa inainte sa intrebi este bine sa cauti pe forum daca s-a mai discutat problema pe care o ai
bine ai venit
ii mai ti impreuna cu alti pesti? e posibil sa se bata si intre ei daca ii ti in acelasi acvariu
Bine ai venit
incearca sa le pui pe tynipic.com sau imageshack.us
bine ai venit
probabil ca ai o rana undeva la deget...intradevar nu prea este in regula, eu cel putin nu patesc asa
 
Forum Index » Profile for Albert » Messages posted by Albert
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com