[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: gabriel91
Forum Index » Profile for gabriel91 » Messages posted by gabriel91
Message
s-au dat
Donez 4 Pacu 13-14 cm perfect sanatosi... Predare personala in Dambovita! Donatia se face cu dovada ca potentialul posesor are suficient spatiu pentru ei...(desi e greu, aproape imposibil)
astep PM
Salutari tuturor, dupa lupte seculare care au durat...cativa ani, am inceput pregatirile pentru noul bazin si sunt in cautare de pompe pentru sump...acvariul are 735 l plus sump de 220, problema e...standul a fost achizitionat odata cu acvariul si are inaltimea de 100 cm, plus 70 inaltimea acvariului...pompa va trebui sa aiba un debit decent la 1,7 m...ceva recomandari?
si o poza
Dupa cum spune si titlul am un oscar de donat, am o pereche formata si el a ramas pe afara...nu e un exemplar perfect, are un defect la gat dar a crescut fara nici o problema, se comporta perfect normal! Se doneaza cuiva care are suficient loc si conditii bune!
Filtrarea trebuie intradevar suplimentata....500,900,1500 sunt doar niste numere...important e volumul de material filtrant care incape intr-un filtru nu neaparat debitul acestuia
Estetic eu as fi facut geamul din spate negru
Frumoasa perecheee sa moara fifi !!
koala wrote:Ca sa zic ashea, f*te lumea!

Macar ei...
Dimineata pe racoare...alta ponta fratioare!
- Teoretic, poti sa-ti dai seama foarte usor de asta, daca urmaresti comportamentul parintilor... daca au pierdut interesul pentru locul ala, si daca stau amandoi pe sus cersind mancare, e clar! Nu mai au pui!
- Dar, daca vezi ca unul dintre ei sta numai pe jos, "pazind" o zona anume, atunci cu siguranta ca acolo sunt puii... pe jos, printre boabele de nisip.

Atunci nu mai au pui e clar Ieri am vorbit din nou cu Dan, perechea lui e pe kill mode...nu poa' sa ma ajute...
In dimineata asta...nu mai vad un pui..ori i-au pitit bine de tot si nu-i mai vad eu ori i-au papat nu stiu! au curatat si piatra de icrele albe care nu au eclozat...vorba unui maestru si citez: "plm...firu' vietii! " am incheiat citatul!
Am discutat cu domnul Dan acum vreo 2 luni sa zic...nu avea loc...
Perechea se intelege super bine, au alianta impotriva celui de-al treilea, pe care n-am gasit sa-l dau...il tin intr-un colt oropsit, iese doar la mancare si noaptea...
Si o poza cu femela, asta e prea preocupata sa se dea la mine decat sa stea la poze
Si cateva poze
koala wrote:Bah, asa te vreau... zgarcit la vorbe si, daca se poate, fara prea multe poze. Da?

Cu scuzele de rigoare punem si poze si niste clipuri care nu stiu de ce plm se incarca asa prost...cica HD smilie smilie smilie



koala wrote:???

Depunerea a fost un succes maestre, “viermisorii” sunt acum in gaura creata de parinti, nu o sa-i separ, o sa las natura sa-si urmeze cursul! All in all, misto experienta, femela cel putin arata un colorit extraordinar in aceasta perioada, masculul lutino...e cam la fel vorbind din punct de vedere al culorilor!
Prima depunere...fix pixu'...a doua fix penSULA...a treia pare sa fie cu noroc!
Surprize, surprize! prima depunere, nu stiu daca o sa se aleaga ceva de ele dar misto experienta oricum! Ce noroc pe mine din 3 exemplare sa se aleaga o pereche siiiii....mai mult nu mai zic, ca ma urca Nea Koala si pe mine in BAN Bus
koala wrote:WOW! ... superb exemplar!

Multumim maestre!
 
Forum Index » Profile for gabriel91 » Messages posted by gabriel91
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com