[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: reefer
Forum Index » Profile for reefer » Messages posted by reefer
Message
Dragut . Fa niste poze cu lumina aprinsa in acvariu, si fara blit .
Pe de alta parte , pietrele alea sunt prinse intre ele, lipite ..?cum de stau asa?
Ai cumva si o buturuga acolo?
sigur au 2x54W
Cum fisierul cu oferta de background-uri nu mai exista uploadat , cei interesati ii rog sa trimita un PM , prin care sa specifice adresa de e-mail , ulterior eu am sa trimit oferta pe e-mail .
Ca sa va faceti o idee , background-ul din acvariul din semnatura mea , reprezinta unul din reperele din oferta (produs nr.4) .
Background-urile sunt din rasini speciale , armate cu fibra de sticla, usoare , si non-toxice . Produsele sunt exportate in EU .

MUltumesc !
Vand acvariu Juwel Rio240 - sigilat (absolut nou) .
- culoare neagra
- filtru propriu - 1000L/h ; medii filtrante
- incalzitor 200W
- High-light - 2x54W T5
- dimensiuni - (121 x 41 x 55) cm

PRET : 1250 RON
Vizavi de transport putem purta discutii .
da, oferta este valabila . apelati-ma pe privat si va trimit pe e-mail fisierul cu oferta .
@AMON_RA - ti-am trimis e-mail .
koala wrote:Recomand din tot sufletul pestii lui Lofty !!! ...



Idem . De la el m-am "aprovizionat" si eu ...
Toata lauda !!
Lofty wrote:
valahul wrote:JBL Solar Natur nu este daylight... are 9000k temperatura de culoare si merge spre albastru.

Asa e considerat de producator si eu nu l-as prea contrazice. Ca n-are culoarea "alba" e altceva. Oricum, vad ca esti multumit de el.

valahul wrote:... cel de 4000k nu prea ma multumeste ... incerc inlocuirea lui cu un daylight 065 de la Osram.

Sunt convins ca ai vrut sa zici 965 (e bun si 865).

@Lofty - Parca tu ce neoane ai in acvariul cel mare ?
Mersi la toti care mi-au raspuns !
Cred ca acum imi este clar .
M-am mai informat cum ca Aquarelle dau o lumina mai puternica , tocmai de asta , cred ca am sa fac o combinatie intre cele 2 tipuri de neoane .
Aveti idee , prin Bucuresti/Ploiesti/Brasov/Galati ... pe unde as putea gasi Philips Aquarelle ? AquaGlo am gasit pe site-urile shopurilor online .
Multumescv inca o data !
andras wrote:Philips Aquarelle

Si eu ma orientasem catre ele , dar totusi ce alte alternative mai sunt ? Am tot prospectat pe forum-uri , si am citit ca si aqua glo - ar fi bune, ce imi spuneti ?
Mai astept pareri .
Multumesc !
INTREBARE : Pentru nuantarea culorii pestilor , pt culori cat mai ferme si chiar pronuntate - ce anume tip de neon imi recomandati ? Astept cu interes raspunsurile voastre .
Multumesc !
Din cauza faptului ca multi colegi forumisti , nu au instalate soft-urile necesare pentru a putea vedea oferta , am salvat-o intr-un format pdf , ceea ce zic eu ca e mai lesne de folosit .
Noul link cu oferta este : http://www.nowupload.com/:sSi

Bafta !
In urma unei informari de la producator , va anunt ca preturile din oferta , sunt preturile finale , cu TVA inclus (deci mai mici decat cele initiale)
Link nou cu oferta - http://www.nowupload.com/:s4c
Va atasez cateva imagini ale unui acvariu proaspat setat de mine(fara apa) cu un tip din background-urile din oferta .
image
image

Maine pun apa in acvariu, si o sa va arat si stadiul final, cu pestii si ceva anubiasi .
bilti wrote:ceva pe la 180x50x50 se gaseste?

Se poate confectiona la orice dimensiune . Intrebare : Ai intaritoare care sa nu permita instalarea background-ului ? Trebuie sa iei in calcul si asta . In caz ca exista - se pot indeparta cu un cutter , instalat background-ul , curatarea geamului , lipire din nou .
Daca vrei ma pot interesa de pret si ti-l comunic , trebuie doar sa astept un raspuns ferm din partea ta cum ca iti doresti asta .
Bafta !
Produsele sunt realizate din rasini speciale non-toxice , foarte usoare , rezistente , impermeabile .
Sunt facute expre pentru acvarii sau terrarii.
Sunt exportate afara, in special Germania , unde se vand la preturi mult mai mari . Spre exemplu, in link-ul urmator se regasesc produse facute la noi in Romania :
http://stores.ebay.de/Aquaristik-Fachversand_Terraristik_Ruckwande_W0QQcolZ2QQdirZ1QQfsubZ1163095QQftidZ2QQpZ2QQtZkm

link cu oferta : http://www.esnips.com/doc/17c250ab-4239-47f9-9239-ee38eb989335/preturi---decoruri,background-uri
(preturile sunt fara TVA)

Detalii pe e-mail - andrei.oprea72@gmail.com ,
sau PM aici .
 
Forum Index » Profile for reefer » Messages posted by reefer
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com