[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Georg
Forum Index » Profile for Georg » Messages posted by Georg
Message
In cadrul ariei VANZARI va rugam sa respectati regulamentul acestei sectiuni: REGULI de respectat in aria
VANZARI
Una dintre acestea precizeaza ca: "Anunturile de vanzare ale userilor care nu si-au indeplinit obligatia de a
se prezenta la rubrica "Despre noi" vor fi sterse"
Multumim de intelegere!
ADMINISTRATIA

Cred ca stii ce urmeaza, nu?
Alber
koala wrote:Niciodata filtrarea nu e de ajuns... cu cat mai mare e suprafata de filtrare, cu atat mai bine!
Deci da, pune ideea ta la vedere!... daca e cazul, deschide un topic nou (sa nu amestecam borcanele).


Asa e. Acum imi fac lectiile. Vreau sa citesc mai mult ca sa stiu ce intrebari sa pun.
Multumesc pentru ajutor .
O zi buna
Multumesc asa o sa fac
E bine atunci .Ce fac le separ pe cele care au alta compozitie sau le las pe toate?
Multumesc pentru raspuns

Am cumparat acum cateva zile 1l Matrix de pe net,de la o firma.... In punga de Matrix am gasit 20% pietre de diferite culori si compozitii .
Este normal ? Ce am vazut in poze avea culoarea alba
Postez un desen cu capacul care il am eu pentru acvariul plantat, si cum am instalat montajul. Idei, sugestii sunt binevenite



Salut. Super proiectul urmaresc cu interes.

Am cumparat 3 elementi Peltier acum ceva timp.Am incercat sa fac o lada frigorifica mai puternica pentru masina.
Din ce am experimentat cu ele iti pot spune ca genereaza mult mai multa caldura decat rece.
Sper sa gasesti o solutie.

image

O zi buna
Recomand ! Am primit o plasa de plante la ultima tunsoare .Sanatoase fara alge
Multumesc sebi
Np o sa le curat si o sa fie ok
Au ajuns plantele ,ambalate termic frumos.Multumesc.
Un pic dezamagit de Anubias nana ........ smilie
Salut Stefan! Am primit moss-ul, arata foarte bine .Ambalat frumos .
Multumesc.
Sa rezolvat.
Multumesc se poate inchide.
Pentru colegi care nu se pricep, sau nu au timp si au nevoie de un montaj, piesele + manopera in schimbul unor plante sau creveti.

Salutari.
A trecut ceva timp de cand nu am mai postat ....

Montajul este mai eficient daca se foloseste cu un singur ventilator (nu cu releu + 2-10 ventilatoare). Pentru racire recomand
Si ceva poze cu montajul.
Cumpar 2-3 poturi de Riccia fluitans.

Astept PM
Sincer,la asta ma gandeam si eu . Asa sau asezat pietrele .... asa vrea sa iasa.Mai trebuie sa cumpar cateva pietre sa maresc un pic baza, sa arate ca niste radacini .
Sa pun ricia pe trunchi ar merge?dar nu pe tot pe ici pe colo sa arate ca si cum a fost inundat. si un covor HC . in conditiile astea ce plante mici -tufe sa aleg?
A trecut ceva timp de cand nu am mai postat ...
Am golit acvariul de nisip ,a iesit un miros Bine ca am scos tot si am salvat plantele si pesti . Multumesc de sfat Porcu
Acum acvariul are 3 saptamani de cand sta la ciclat si lucrez la hardscape . Daca nu cer prea mult imi puteti da niste sfaturi legat de ce plante se potrivesc ?
Lumina am 5 tuburi t8 3 Philips 865 ,2 Osram Fluora


Plantele le tin intr-un acvariu de 60l si am 2 neoane de 36w osram fluora este ok ca lumina?
In regula. Multumesc

Ce tensiune trece prin contactul senzorului? Din ce am citit in specificatii Minimum Voltage: 100V DC . Se poate folosi un releu de 12v ?
Salut
Mihai te rog frumos poti sa imi dai si mie linkul cu ce tip de senzori vrei sa folosesti (daca nu e cu suparare) ,vreau sa bricolez si eu un montaj pentru schimbatul apei in acvariu.

Multumesc
Am gasit linkul .... am citit mai atent

Mihai pot sa cumpar de la tine 2 senzori cand ajung? Nu am card paypal ......

Multumesc
Tuburile sunt destul de aproape de apa, nu incalzeste apa ?
E bine ca nu ai probleme. Caut ceva modele sa imi refac si eu capacul .
Mersi pentru poza .
 
Forum Index » Profile for Georg » Messages posted by Georg
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com