[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Ancamarketing
Forum Index » Profile for Ancamarketing » Messages posted by Ancamarketing
Message
Multumesc Koala.
Am reusit sa i o dau unui vecin care are dou mari intr un acvariu, o chinuiam degeaba.
Buna colegi,
Au gasit copii o testoasa prin curte. Ma puteti ajuta sa o ientific daca nu ca si denumire macar ca si specie acvatica sau terestra.
Se pare ca e pui, si nu are tamplele rosii, sau poate e prea mica si nu s au colorat inca.
Multumesc.
Cam asta mai am in bazin la ora actuala. Cei doi Severumi sunt perechea a doua formata. Pe cealalta am dat-o ca se bateau masculii prea tare.
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Vand pereche tanara, confirmata cu cateva depuneri, formata din mascul Severum Gold + femela Severum Rotkeil, perfect sanatosi, in varsta de aproximativ 1 an jumatate, crescuti in apa de retea.

Un Severum rotkeil, cred ca este femela dupa comportamentul din bazin (am doua perechi formate si masculii se bat in continuu, dar pe acesta scos la vanzare il tolereaza).

Pestii sunt in Iasi,trimit colet unde este transport direct, sa nu stationeze peste noapte.

Pretul in mesaj privat.

Ma gandesc sa scap de o pereche depunatoare. Se bat toata ziua. Dar nu am cand sa i prind.
Oricum la geophagusi nu renunt, mai ales ca au crescut si incep sa se coloreze. .
Mai e un severum roktail singurel fara pereche si sta cam stingher, la ala trebuie sa renunt neaparat, asa ca daca il vrea cineva din Iasi poate sa imi scrie. Chiar nu am cand sa l trimit in alta parte.
Multumesc.
Azi mai sunt foarte putini, din pacate nu prea am timp sa ma ocup de ei, scapa cine poate
Dupa ce depun in fiecare saptamana, asta e a doua oara cand au pui. Cealalta pereche depune la fel de des dar icrele sunt mancate repede.
image
image
Eu am folosit crengi de salcie creata in toate bazinele mele, si cu coaja si fara, si nu am avut niciodata probleme. E drept ca au fost doar crenigi nu juma ' de copac.
Arata fain bazinul.
Posibil sa fi vazut altceva, nu dati cu pietre. Nu l mai gasesc, acum nu am curent la serviciu, sunt pe tel.
Ce vrei sa zici nenea Batman ca judecand dupa activitate....asta nu rezulta ca sunt senila, inca, sper, cred..
Am un alt proiect pe plan personal caruia am fost nevoita sa i acord f mult timp in ultimele trei luni, dar sunt sigura ca nu mi ati simtit lipsa.
Sa ne auzim cu bine.
E super proiectul. Felicitari.
Eu am vazut decorul filmat pe FB, e foarte realist.
Merci.
Dadeau din cap ca arbitrul de la tenis, trebuiau pozate, a fost prea tare faza.
Iar au depus dar dupa doua zile le au mancat
Asa au stat astea doua azi cam juma de ora si urmareau pestii, apoi au sarit si au dat cu capu de sticla. Au cazut ca mustele.
Au trait ...destul. Cand le am dat de mancare, parintii s au repezit la masa si rummynose i au halit pe cei mici in doua secunde chiar in fata mea.
E greu de suparavietuit in acvariul comun. Poate data viitoare ii separ.
Merci Koala.
Cum am spus mai am o perche mixta nou formata.

Sunt deja bunica, a fatat si matza acu doua luni.
Intre timp s-a mai format o pereche mixta, care a inceput sa "danseze", sper ca vor depune in cateva zile si surpriza cea mai mare am pui iesiti la zbor de la prima pereche mixta.
Un filmulet de toata jena, poze mai tarziu.
Numai aia. E singura pereche. Abia acum se freaca masculul deasupra lor. Poate data trecuta le am separat prea devreme.
Pam pam. Daca tot ploua afara, unii se plictisesc ....
Superb, imi place totul, mai ales Anubiasii ce mari si frumosi sunt crescuti. Felicitari!
Incercare esuata, in patru zile s-au albit treptat toate icrele si au prins si mucegai.
Nu stiu cum a reusit singurul asasin snail din acvariu sa ajunga in bidon, dar acum se delecteaza cu ele.

Ramane pe data viitoare...
Da e gaurita sticla. Am facut gauri cu un ac inrosit. Acum am mutat sticla in iesirea de la extern si am mai facut o gaura mai mare ca sa intre apa direct din Out. Cel putin apa de la suprafata bidonului e in miscare.
 
Forum Index » Profile for Ancamarketing » Messages posted by Ancamarketing
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com