[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
decoratii din platic  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
hypnos87
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/07/2010 21:07:26
Messages: 56
Location: constanta
IP:
Offline

buna seara o sa pun si eu o intrebare tampita....ieri de ziua mea am primit cadou 2 decoratii de acvariu din plastic in forma de munte cu grote si nu prea as vrea sa le pun in acvariu ca nu e estetic dar totusi e un cadou si nu as vrea sa se supere pe mine.....vreo idee cum pot sa le folosesc sa im pac si capra si varza??? se poate prinde riccia sau moss de ele??? un sfat va rog multumesc si o seara buna

MELCI, SCOICI, RACI,
[Email] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Le poti pune in acvariu doar cand vin in vizita cei ce ti le-au oferit
Sau daca nu, faci altfel. Le tii pe langa acvariu o perioada de timp, apoi le muti putin cate oputin cat mai departe.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
hypnos87
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/07/2010 21:07:26
Messages: 56
Location: constanta
IP:
Offline

m``am gandit si la aceasta varianta numai ca sunt colegii cu mine de apartament

MELCI, SCOICI, RACI,
[Email] [Yahoo!]
alexacv
Member
[Avatar]

Joined: 19/08/2010 10:45:23
Messages: 277
Location: Bucuresti - Brancoveanu
IP:
Offline

spune-le ca daca le introduci, se decicleaza acvariu
kmol
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/05/2010 23:20:33
Messages: 704
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Nu are nimic albastru pe ea pestera aia ? Pui doua picaturi de albastru de metil in apa si cu ocazia asta zici ca iese culoarea din ea si te-ai scos. Sau poate nu ....

Misiunea mea este sa imi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine. Ne întelegem bine, ca între asasini.
[Email]
hypnos87
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/07/2010 21:07:26
Messages: 56
Location: constanta
IP:
Offline

nu are nimic de genu este gri cu niste pomi si cateva grote pe unde sa intre pestii si aia de de la pet shop i``a pacalit ca cik acolo or sa depuna icrele pestisoriii))

MELCI, SCOICI, RACI,
[Email] [Yahoo!]
Skyppy
Member
[Avatar]

Joined: 17/04/2003 15:02:48
Messages: 296
Location: Constanta, Romania
IP:
Offline

hahah. o situatie tragico - comica. inca un motiv sa fie dati cu capul de tejgheacei de la petshop. poti incerca varianta cu albastru ...sau un furazolidon... zic si eu ,. nu imi sariti in cap

Cu cit cunosc mai bine oamenii cu atit iubesc mai mult animalele - Benjamin Franklin http://www.flickr.com/photos/skyppy
[Yahoo!]
hypnos87
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/07/2010 21:07:26
Messages: 56
Location: constanta
IP:
Offline

le``am bagat putin in acvariu vreo cateva zile pana imi vine comanda de plamte si apoi le scot......acum ii tot chem pe la mine in camera sa vada ca le am in acvariu dar o sa le tin numai cateva zile...multumesc de sfaturi

MELCI, SCOICI, RACI,
[Email] [Yahoo!]
kmol
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/05/2010 23:20:33
Messages: 704
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Am patit si eu ceva asemanator cand mi-au adus de la mare niste cochili imense si midii vii "Ne-a spus noua un nene ca astea merg puse in acvariu daca ai molly ca oricum la molly trebuie apa un pic sarata"
Noroc ca nu am molly

Misiunea mea este sa imi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine. Ne întelegem bine, ca între asasini.
[Email]
hulk2738
Member

Joined: 06/05/2009 22:42:05
Messages: 153
Location: Italy
IP:
Offline

Eu in locul tau le-as spune adevarul. Ca sunt kitsch, ca nu aduc nimic bun in acvariu iar daca sunt noi, le pot schimba pe altceva la petshop. Si asa e toata lumea multumita...
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com