[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Buna ziua  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Kriss21
Unripe member

Joined: 07/12/2011 14:55:42
Messages: 1
IP:
Offline

Buna ziua,
Am un caras auriu in varsta de 8 ani si locuieste singur intr un acvariu de 50 de litri. Are in dotare pietre si o planta artificiala. Mai are filtru de aer si de apa, plus un termometru.
De vreo 2 saptamani ma confrunt cu o excrescenta la nivelul buzei superioare in coltul gurii, de culoare rozalie, pe care i am tratat o cu baktopur lichid direct in acvariu, o pastila de baktopur si bai de sare de scurta durata. Incerc sa ii mentin temperatura apei la 25 de grade. De mancat, mananca normal si nu este apatic. Ca mancare are fulgi de la tetramin pentru carasi si ii dau de 2 ori pe zi.
Ii trecuse, dar de 2 zile iar i a aparut si nu stiu ce tratament sa ii mai aplic Am tot citit pe internet ce ar putea fi, dar nimic din ceea ce am citit nu m a trimis direct la problema lui, sa zic ca ar fi o ciuperca.
As fi recunoscatoare sa ma ajute cineva cu o informatie sau cu un tratament pentru ca in momentul acesta m am blocat si nu stiu ce sa ii mai fac. Nu as vrea sa se agraveze
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Vad ca ai postat la rubrica Despre noi. Asta seamana a prezentare??

Te rog foarte mult sa citesti Regulamentul forumului si sa te conformezi, daca vrei sa faci parte din aceasta comunitate.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com