[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pui guppy  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
roby08
Junior member

Joined: 08/02/2015 16:53:06
Messages: 26
IP:
Offline

Salutare inca o data...am si eu o intrebare in legatura cu pui de guppy...
de 2 zile am vreo 5(dupa cate am vazut) pui.nu stiam si nici nu se vedea pe careva dintre femele sa fie gestanta...intrebarea mea este:dupa cat timp vor iesi din ascunzatoare fara sa le fie teama de adulti?
Avansatul
Senior member
[Avatar]

Joined: 08/08/2013 22:37:09
Messages: 567
Location: Suceava
IP:
Offline

Ei sunt iesiti in permanenta numai ca nu ii observi tu, de regula incep sa umble mai liber in momentu in care au crescut atat de mult incat sa nu mai incapa in gura adultilor

Ce fac cand ma plictisesc?

10% caut ceva de facut

90% ma plang ca nu am ce face

Ape limpezi cititorule
roby08
Junior member

Joined: 08/02/2015 16:53:06
Messages: 26
IP:
Offline

mi-ar mai trebui un sfat ...cum as putea sa schimb apa?pui fiind in permananta ascunsi in pietris...sa schimb doar de sus?fara sa aspir substratul?
Avansatul
Senior member
[Avatar]

Joined: 08/08/2013 22:37:09
Messages: 567
Location: Suceava
IP:
Offline

In nici un caz nu sunt in pietris, dar totusi ca sa iti raspund, o metoda care o foloseam adesea era un furtun, ia la capatul din acvariu puneam niste tifon care il prindeam cu elastic, eliminand riscul de a trage pui odata cu apa

Ce fac cand ma plictisesc?

10% caut ceva de facut

90% ma plang ca nu am ce face

Ape limpezi cititorule
roby08
Junior member

Joined: 08/02/2015 16:53:06
Messages: 26
IP:
Offline

i-am vazut eu k stau acolo in substrat...sunt pietricele ceva mai mari in jur de 5 mm si se baga intre ele...e vreo problema daca nu aspir pietrisul?
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com