[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Dow Corning 881 ?  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Sicmar
Junior member

Joined: 24/04/2006 03:37:49
Messages: 78
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutare.
Am gasit o firma in Bucuresti care comercializeaza produse Dow Corning, printre care si silicon transparent si negru despre care sustin ca este si pentru acvarii.Pe tub nu scrie decat ca este pentru lipirea sticlei.
Am luat de la acesta firma Dow Corning 881 High Strenght Sealant.
Este acest silicon bun pentru acvarii ? In timp nu degaja nici o substanta toxica pentru pesti?
[Email] [Yahoo!]
Sicmar
Junior member

Joined: 24/04/2006 03:37:49
Messages: 78
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am citit ca produsele Dow Corning sunt cele mai bune , dar nu stiu exact care ar fi cel petnru acvarii.
[Email] [Yahoo!]
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

citeste pe el .. daca toxic sau nu pt pesti .. si la bison si la denbraven .. arata ca e si pt acvari si e non toxic

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

g.g wrote:Lucian (schizotron) a fost maestrul de ceremonii, el realizand lipitura cu silicon. S-a folosit silicon Dow Corning 881. Autocolantul a fost aplicat pe geamuri inainte de lipirea acestora.

Am gasit informatia necesara . Topicul este aici

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Sfarsitorul
Member
[Avatar]

Joined: 15/05/2006 03:19:24
Messages: 114
Location: Buzau
IP:
Offline

Da,te rog, si niste amanunte despre firma:nume, adresa, pret, ca sa stie si "boboru'". Ca daca tot am dat un ban pe sticla ...

Nil mortalibus ardui est. (Horatiu, "Ode")
[Email]
Sicmar
Junior member

Joined: 24/04/2006 03:37:49
Messages: 78
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Off topic. Rog administratorii sa stearga sau editeze acest post daca apreciaza ca este reclama.

Numele firmei distribuitoare nu-l retin. Factura / chitanta s-au facut pentru o firma onorabila, cu care ei lucreaza, urmand sa-mi rezolv partea formala cu respectiva firma. S-a ajuns la acest aranjament pentru ca, principial, nu vand la persoane fizice. Am citit undeva pe forum ca nu s-ar vinde la bucata ci doar la bax; nu mi s-a parut asa, cel putin dupa ce s-a stabilit aranjamentul de care am vorbit; informatiile de la onorabila firma, care imi dadusera si adresa distribuitorului, spuneau ca si ei au cumparat chiar si cate un tub. Totusi, eu am cumparat o cutie (12 buc) - prietenii stiu de ce. Am dat aceste detalii pentru ca doritorii sa fie pregatiti, cand merg acolo, cu datele unei firme sau acceptul unei firme cu care ei lucreaza, de ex. SwissGlass.

Adresa: Bucuresti, str. Radu de la Afumati, nr. 62.
Pret: 10,2 € + TVA / tub de 310 ml.


Atentie: Caini liberi; arata fiorosi dar cu noi au fost cuminti. Nu recomand sa faceti cum am facut, sa ne trezim intr-un hol de 1,5 * 2 m cu un caine in fata (rotwailer) si unul in spate (maidanez)! Poate alta data n-o sa fie cuminti asa ca agitati-va in fata portii !
[Email] [Yahoo!]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sicmar wrote:.... Dow Corning 881 High Strenght Sealant.


E beton! Il poti folosi fara nici o problema la acvarii. Sigur nu vand la bucata si deasemenea nu comercializeaza catre persoane fizice.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com