[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Shangri-La Valley  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

Bravo ! imi place
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

coolt de tot ....... niste denivelari sau rupturi in covor cred c-ar fi binevenite, mi se pare prea liniar. Na, c-am gasit nod in papura .

Poze: smilie ... Poze cu plante
olinno
Member

Joined: 28/04/2009 14:09:45
Messages: 170
Location: Arad
IP:
Offline

imi place ce rosu e la tine rotala, la mine e verde si numa cate funze am care au o culoare spre maro/rosu ...

oricum imi place foarte mult set-up.u great job!
[Email] [Yahoo!]
Nagy Attila
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 13/07/2008 11:53:51
Messages: 454
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Porcu wrote:coolt™ de tot ....... niste denivelari sau rupturi in covor cred c-ar fi binevenite, mi se pare prea liniar. Na, c-am gasit nod in papura .


Ma bucur ca va place! :-)
O sa las HC sa creasca mai mult si pe urma il tund mai cu valuri.
Pe viitor a-si vrea sa schimb Ludwigia sp cuba cu ceva mai micut. Cum se vede si in poza, diametrul unui fir depaseste latimea bolovanului.

Ce planta imi recomandati sa pun in locul Ludwigiei??
[Yahoo!] [ICQ]
cibserg
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/02/2009 17:54:34
Messages: 500
Location: Iasi
IP:
Offline

dogibeer84 wrote:

Pe viitor a-si vrea sa schimb Ludwigia sp cuba cu ceva mai micut. Cum se vede si in poza, diametrul unui fir depaseste latimea bolovanului.

Ce planta imi recomandati sa pun in locul Ludwigiei??


Asa e. E superba Ludwigia. Are cele mai frumoase culori pe care le-am vazut vreodata la o planta de acvariu. Dar are nevoie de un acvariu mult mai mare ca sa poti face o tufa de macar 10-15 fire.

Iti sugerez sa o inlocuiesti cu Didiplis sau cu Proserpinaca sau Rotala rotundifolia green

^Made in Iasi^ sau ^Buturuga si fluturi^ sau ^Terra fructuarius^ sau ^Pe urmele primaverii^ sau ^Hai la munte!^ sau ^Cycle of life!^
[WWW] [Yahoo!]
R9naldo
Junior member

Joined: 26/02/2009 15:01:50
Messages: 27
Location: Timisoara
IP:
Offline

bv ai acvariu frumos o intrebare cum faci cu Hc ? il tunzi si in plantezi langa ? cum ai reusit sa ai asa des covoru
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

R9naldo wrote:bv ai acvariu frumos o intrebare cum faci cu Hc ? il tunzi si in plantezi langa ? cum ai reusit sa ai asa des covoru


asa creste el ;) plantezi cateva fire pe ici pe colo sa aiba de unde sa creasca si creste singur. Uita-te in posturile precedente ale lui dogibeer si ai sa vezi poze cum a fost plantata cuba

Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
R9naldo
Junior member

Joined: 26/02/2009 15:01:50
Messages: 27
Location: Timisoara
IP:
Offline

pc.ciprian wrote:
R9naldo wrote:bv ai acvariu frumos o intrebare cum faci cu Hc ? il tunzi si in plantezi langa ? cum ai reusit sa ai asa des covoru


asa creste el ;) plantezi cateva fire pe ici pe colo sa aiba de unde sa creasca si creste singur. Uita-te in posturile precedente ale lui dogibeer si ai sa vezi poze cum a fost plantata cuba


se poate ..... nu am avut .. am avut gloss care trebuia rarit des ... hc nu am avut ..
Nagy Attila
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 13/07/2008 11:53:51
Messages: 454
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Prima data cand razborele stau grupati si nemiscati. :-)

image
[Yahoo!] [ICQ]
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

fain
Nagy Attila
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 13/07/2008 11:53:51
Messages: 454
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Salutare tuturor!
Nu am mai postat de mult pentru ca acest proiect a fost oprit din cauza ca a trebuit sa mut acvariile la noua locuinta. Cu ocazia asta am si inceput sa lucrez la un nou proiect care aproape a trecut de faza algelor.
Ca si incheiere mai pun o data poza asta care mie personal mi-a placut foarte mult. Cat de curand o sa postez noul setup.
image
THE END
[Yahoo!] [ICQ]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com