[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Schimbare substrat  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
axl07
Member
[Avatar]

Joined: 28/12/2009 18:58:18
Messages: 102
Location: Brasov
IP:
Offline

De cand nu am mai scris nimic in topicul acesta, m-am luptat pentru destul de mult timp cu algele de diferite forme si culori care aveau prostul obicei sa imi invadeze acvariul.
Acum vreo sase saptamani am facut rost de 2 melci neritnia spiral horn. In primele zile am fost destul de dezamagit de felul in care se comportau (stateau mult timp imobili iar numarul algelor nu parea sa scada deloc), dar dupa vreo luna am fost placut surprins sa vad ca nu mai am nici urma de alga, in afara de cateva fire de valisneria torta acoperite de o alga neagra si paroasa, pe care se pare ca melcii nu o pot manca, dar care nici nu s-a mai intins de atunci.

Intrebarea mea e urmatoarea: avand in vedere faptul ca nu mai exista o cantitate insemnata de alge, deci nu mai exista nici o cantitate mare de hrana pentru neritinele mele, ar trebui sa le suplimentez cu ceva hrana acestora?....si daca da cu ce?.... nu as vrea sa sufere de foame sau si mai rau sa moara de foame
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

stai fara nicio grija, neritinele tale nu vor muri de foame. gasesc sigur ceva sa rontaie
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com