[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Doresc sfaturi acvariu de inceput  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Author Message
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

catalin_ wrote:Prea ma uit pe la acvariile marine. As vrea mai multe informatii inainte sa ma decid sa fac nebunia. Sa spunem ca as vrea ceva cat mai simplu pentru inceput. 1-2 pesti, un crevete si niste corali ceva mai nepretentiosi... Se poate fara skimmer? Pot folosi filtru extern tip canistra? De unde achizitionez nisip, piatra vie, vietati, mancare...


Poti trage un ochi la acvariul meu low cost Bugetarul!

Seba shrimp - 0722 784 888
catalin_
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/06/2012 13:58:08
Messages: 540
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Il stiu pe al tau. Dar tot nu am idee de unde sa iau piatra vie, sau ce sistem de iluminare sa pun Si daca sistemul de osmoza e ok.

um02122 wrote:
Legat de overflow-ul acela, ia-ti un senzor de apa pentru podea cu un sunet placut, ca sa nu adauge la stresul provocat de apa pe care o sa o ai pe jos la prima inundatie.

elven wrote:Piatra uscata pt un incepator in tainele marinelor este precum un ou Kinder fara surpriza.
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

Pt piatra vie urmaresti sectiunea vanzari sau cumperi de la magazinele on-line. Osmoza este obligatorie, lumina t5 sau leduri daca te tine

Seba shrimp - 0722 784 888
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Pentru iluminare iti recomand leduri, o lampa cu 15 leduri de 3w, daca vrei iti dau pe pm datele de contact al domnului Dorin care se ocupa cu lampi led, am lampa pe care ti-am recomandat-o si sunt foarte multumit!
Piatra vie are colegul Eleven de vanzare!

My nano reef



[Email]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com