[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Rasadnita  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

koala wrote:Poti sa ti-o dau pe Suri, cu imprumut... ca sa nu te mai chinui, tu, cu palythoa.

Tocmai aici voiam sa ajung ca mi-am comandat niste creveti speciali care cica ma apara de suri si nu cred pana nu probez.

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Daca ai creveti jmekeri, atunci ti-l trimit pe crabu' Enterprise... la mine a mancat toti crevetii, asa ca poate te ajuta si pe tine!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

A, uitasem, nu am rezistat si mi-am rezervat un peacock mantis shrimp, marime medie, inca nu-i gata casa din plexi, si tare mi-ar mai trebui un crab vioi pana se invata la mortaciuni ....

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
edyr
Senior member

Joined: 23/09/2009 10:18:42
Messages: 680
Location: Iasi
IP:
Offline

No way..

BKA member 551-11
Romanian Killifish Association member 004
www.audiohifi.ro
[Email] [WWW] [Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

mugurel wrote:A, uitasem, nu am rezistat si mi-am rezervat un peacock mantis shrimp, marime medie, inca nu-i gata casa din plexi, si tare mi-ar mai trebui un crab vioi pana se invata la mortaciuni ....

Iti trimit motanul, nu-i nici o problema!

image

... stiu, deja, ce-o sa spui... ca, de fapt, ai si-un caine, mare si rau. O sa te banez, asa sa stii!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
CreatoR
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/08/2009 14:42:38
Messages: 647
Location: Nicosia, Cyprus
IP:
Offline

Ca sa imi ajut si eu colegul, am eu 3 caini sigur iti pot imprumuta unul din ei pentru o perioada :-))

----

My 130L marine aquarium: https://www.flickr.com/photos/47236990@N04/sets/72157652684731282
[Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Deja sunteti, amandoi, pe lista de "banari" ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
georgemonda
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/11/2014 22:19:16
Messages: 2009
Location: Bistrita
IP:
Offline

daca trimiti ceva prin pasul Tihuta fa sa fie cu statie la BISTRITA!
SI EU AS DORI CEVA!!!!
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

koala wrote:
mugurel wrote:A, uitasem, nu am rezistat si mi-am rezervat un peacock mantis shrimp, marime medie, inca nu-i gata casa din plexi, si tare mi-ar mai trebui un crab vioi pana se invata la mortaciuni ....

Iti trimit motanul, nu-i nici o problema!

image

... stiu, deja, ce-o sa spui... ca, de fapt, ai si-un caine, mare si rau. O sa te banez, asa sa stii!

Nu ai ghicit, am nevasta alergica la pisici, in special la cele ce-mi dau tarcoale
Si ca orice nevasta de acvarist nu trebuie calcata pe coada...

George, tocmai am vorbit cu Calin (Jo-Ka-da sau cam asa) si fix pe acolo va trece cu coralii. Asa ca nu sta pe gânduri, apuca ce mai poti.

PS doar eu te pot întelege dupa cât am tremurat prin gari/autogari acu cativa ani pentru câte un ciob de coral.

This message was edited 1 time. Last update was at 26/02/2015 21:15:45


Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
georgemonda
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/11/2014 22:19:16
Messages: 2009
Location: Bistrita
IP:
Offline

m-ar interesa niste zoantusi ros si mov,plate si monti mix
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Am centralizat comenzile, marfa este pregatita, acum sa stabilim livrarea.
Maine dimineata sunt prins cu copilul la un concurs de mateamtici, asa ca prima ocazie cu autocarul pentru Bucuresti poate fi duminica, sa pun coletul la autocar dimineata, pentru 4 colegi, doi din Colentina si doi din Pantelimon (vecini cum se vede de aici).
Daca nu, incepand de luni, pot merge la Fan seara inainte de inchidere si sa ajunga dimineata in capitala, numai ca nu stiu cum va decurge impartitul coletului comun (dar cu pungi personalizate ) intr-o zi lucratoare.
Astept sugestiile celor implicati.

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Eu luni si marti sunt liber, stau acasa ca un parameci puturos, deci teoretic ai putea trimite pachetul la mine prin Fane Curierul si ma ocup eu de bajetii din Pantelimon si Colentina, unde s-a interzis si aspirina.
Zic teoretic, pentru ca nu s-a stabilit inca metoda de plata. Daca trimiti cu ramburs, optiunea cade, nu cred ca pica salariul pana atunci.
Daca ai incredere in noi, cei de dupa blocurile gri si optezi pentru plata in cont, in urmatoarele zile, se schimba kalimera.

Acum pisica e la tine in curte

This message was edited 1 time. Last update was at 27/02/2015 15:36:18


I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Ti-am zis si pe PM ca am totala incredere , mai ales ca mai nou au si microcipuri inegrate si improasca cu playtoxina in ochii cui ma supara
Atunci, sa nu te pun mult pe drumuri ramane Fan-ul, merg luni seara la ei, marti dimineata le aveti, rezolv separat cu celalti doi colegi, pentru R.O.N.I. te rog sa preiei doua buchetele de floricele

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
CreatoR
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/08/2009 14:42:38
Messages: 647
Location: Nicosia, Cyprus
IP:
Offline

Legat de plata, la mine i-am zis ca ii trimit prin transfer bancar azi. Nu stiu ce a stabilit si cu restul

La mine e ok duminica...

----

My 130L marine aquarium: https://www.flickr.com/photos/47236990@N04/sets/72157652684731282
[Yahoo!]
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Cristi, dupa cum vezi, am zis ca separ comenzile, voua va trimit duminica, lor luni cu Fane.


PS ai vostri nu au microcip

This message was edited 1 time. Last update was at 27/02/2015 15:55:56


Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Roni sta langa mine, la 2 minute de mers pe jos

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ptmdanezu
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/07/2014 09:44:21
Messages: 395
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Roni sta langa mine, la 2 minute de mers pe jos


bai

daca vreti va ajut eu cu transportul.
eu lucrez pentru o firma ce are magazine in toate orasele mari ale tarii si intamplarea face ca in seara asta sa duc marfa la mall-ul din Iasi.
Asadar, daca sunteti de acord si vanzatorul este de acord pentru comanda celor din Bucuresti ma ofer eu sa o aduc.

in asa fel scapati de riscul transportului pe curier si coralii vor fi transportati la caldura.

Daniel Ghita - 0736353135


de asemenea, pentru cei ce vor sa vanda si sa transporte ceva in Bucuresti (cutii mici in limitele bunului simt) poate va pot ajuta eu.

This message was edited 1 time. Last update was at 27/02/2015 16:10:49


On tour
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Roni sta langa mine, la 2 minute de mers pe jos

Acum te cred, deja mi-am instalat cativa lunetisti prin cartier la voi si mi-au confirmat

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Lunetisti? A, baietii aia care au venit si au gustat din palinca mea? S-au culcat la ghena, au "obosit"

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
edyr
Senior member

Joined: 23/09/2009 10:18:42
Messages: 680
Location: Iasi
IP:
Offline

ptmdanezu wrote:
dan.pavelescu wrote:Roni sta langa mine, la 2 minute de mers pe jos


bai

daca vreti va ajut eu cu transportul.
eu lucrez pentru o firma ce are magazine in toate orasele mari ale tarii si intamplarea face ca in seara asta sa duc marfa la mall-ul din Iasi.
Asadar, daca sunteti de acord si vanzatorul este de acord pentru comanda celor din Bucuresti ma ofer eu sa o aduc.

in asa fel scapati de riscul transportului pe curier si coralii vor fi transportati la caldura.

Daniel Ghita - 0736353135


de asemenea, pentru cei ce vor sa vanda si sa transporte ceva in Bucuresti (cutii mici in limitele bunului simt) poate va pot ajuta eu.

Bine de stiut.....

BKA member 551-11
Romanian Killifish Association member 004
www.audiohifi.ro
[Email] [WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com