[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: ClauM
Forum Index » Profile for ClauM » Messages posted by ClauM
Message
Noutati!?
Va salut domnilor si va aduc la cunostiinta urmatoarul anunt:

http://olx.ro/oferta/brown-discus-ID2GBbJ.html#cb886d148b

Multumesc
Si eu caut de ceva vreme cea mai reusita combinatie insa rasina epoxidica de uz alimentar nu gasesti la cutii gen 1 L, in schimb exista ceva email epoxidic la litru ca inlocuitor dar n-am auzit pe nimeni sa-l fi folosit inca, eu as face pe polistiren cu spuma poliuretanica si 2,3 straturi de rasina sau email!
Discusii nu sunt dificili deloc, doar daca vrei tu sa crezi asta
,sa restartezi acvariul ar insemna sa mai astepti o luna, doua, fa niste teste de apa si curata algele, apoi cauta niste discusi maturi ieftini si aia e de inceput, varianta rapida pentru prezent!
Daca te uiti la anunturile utilizatorului se pare ca tot ce are prin casa doneaza, deci...sa inceapa licitatia!
Dane nu fi impulsiv ca n-ai uzzi, degeaba ma impusti , Adrian nu a specificat marimea pestilor si banuiesc ca daca face pasul asta il face cu niste puiet iar in viitor va avea din ce alege si va ramane cu ce va fi mai frumos, cat despre decor, cred ca nu se pune problema sa intram in detalii!

ps. astia vi se par agresivi!!!
Se vor impaca bine daca vei pune un mascul la 3, 4 femele si un decor adecvat unde sa aibe casa lui fiecare, din cate imi aduc aminte in Craiova exista o crescatorie de ciclide, cu siguranta ai de unde alege pesti cat si sfaturi din partea lor!
ps. la dimensiunile acvariului cred ca ar trebui sa te mai gandesti, eu as face mai degraba latimea de 50, sau l-ai facut deja !
Ai putea sa le si prezinti daca detii astfel de exemplare!
Eu zic ca fiecare are frumusetea si splendoarea lui unica, sunt incomparabili, ca si experienta insa pot sa spun ca a trebuit sa renunt la frontosa in favoarea discusilor datorita spatiului limitat, cam aici cred ca se rezuma lucrurile, in rest numai de bine!
Incearca un sterilizator UV!
Nu ar fi mai ok o buturuga in locul "scoici'?
Hmmm... ma doare maseaua de minte deja, fi mai generos cu detalliile sa nu ne facem iluzii, descrie putin decorul, de unde, ce, cum, cat!?

Ce ar mai fi de zis este faptul ca dupa fiecare eclozare trebuie sa speli recipientul!
Nu trebuie apa de osmoza si nici 27 de grade, posibil sa nu fie oua de calitate ci doar mai multe coji, eventual dubleaza doza de sare dar treptat, ce sistem de aerare ai folosit, eu de obicei gauresc un capac de la un pet in care introduc furtunul la fix ca sa nu permit oualor sa se aseze pe fund si aerarea sa nu fie prea tare ca ele sa ramana lipite pe marginea petului, e o chestiune de timp si rabdare pana gasesti formula proprie, succes!
Nu prea pot sa imi dau cu parerea dar arata de vis, in schimb despre domnisoara din clip pot sa zic ca o cam strange chitara!
Bine ai venit, pune un autocolant negru ca background si schimba pietrisul cu nisip alb de granulatie mica si o sa ai alt acvariu garantat!
1O Buc la 6,7 cm, sunt aduse din Ungaria, nu se dau la bucata, pret pachet 350 ron, NU TRIMIT IN TARA!
-pentru detalii,vorbim in [/b]PM[b]
Clar ca sunt slabite si necesita inlocuirea cu altele noi, balastul este cel original?
La termenul de valabilitate ce scrie?
 
Forum Index » Profile for ClauM » Messages posted by ClauM
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com