[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
depunere clowni  XML
Forum Index » Pesti marini
Author Message
LaBocaDellaVerita
Clona

Joined: 06/06/2010 16:21:21
Messages: 44
IP:
Offline

Felicitari pt reusita Mos, mai ales ca stiu cata munca ai depus si de cat timp te chinui
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

mosule, apuca-te de clonat clowni adevarati ....... poporu' o cere .

ozi wrote:ce facea clownu acolo?!? o mica baie intr-un shot de vodculita

Cred ca l-a dus la circiuma .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Porcu wrote:mosule, apuca-te de clonat clowni adevarati ....... poporu' o cere .


karma clownilor adevarati e alta Porc` ... sa se cloneaze singuri din gura`n gura pana spun adevarul despre ei.
Taxnomic vorbind nu se incadreaza la Genul clowni ci la genul bufon, trist
In particular exemplarul despre care vorbesti tu face parte din specia cel mai usor de reprodus...pentru ca are un comportament reproductiv cu care mergi la sigur: se cloneaza singura si manaca kkt cu guritza pe diverse forumuri pe care le-a parasit cu scandal pentru a reveni sine die la locul de unde a plecat teribil de dezgustat de biocenoza locala. smilie

P.S. Pentru cei ce nu au inteles off-topicul putem reveni cu detalii
Cel care a inteles insa off-topicul, sa inteleaga si ca, menirea lui pe acest forum nu mai este sa-si exprime pareri, ci ca este un favor la care am consimtit care nu-i mai confera drepturile initiale de vreme ce nu a fost rasplatit cu scuzele aferente. Asa ca citeste, priveste ...dar ciocu-mic, ca altfel la prima abatere vom vorbi despre o specie de clownii zburatori, specie descoperita in acvariul mosului, numit forum !

This message was edited 1 time. Last update was at 27/07/2010 10:47:52


SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
LaBocaDellaVerita
Clona

Joined: 06/06/2010 16:21:21
Messages: 44
IP:
Offline

Cand orgoliul si prostia orbesc ratiunea, nu pot apare posturi decat ca cel de mai sus.
Pt linistea ta domnule fost administrator, ba chiar retras cu surle si trambite de pe acest forum, nu m-am ascuns niciodata nicaieri. Iar ca sa dormi linistit, acest cont a fost creat la sugestia proprietarului acestui site, inca inainte ca discipolii tai sa-mi blocheze vechiul cont pt simplul fapt ca am indraznit sa-ti contest spusele, fara a incalca niciun paragraf din REGULAMENTUL acestui forum. Insa...cu cine stam de vorba? Cu un membru retras din activitate? Esti penibil si patetic zau asa. Credeam ca ai ceva in cutia craniana, dar se pare ca m-am inselat.
Mai departe pofta mare la a-ti savura dejectiile cu care improsti peste tot. Pacat ca trebuie sa manjesti TU aproape orice topic, cu rahatul pe care il mananci. Daca stai sa te uiti putin si sa analizezi, nu-i primul topic in care ai diaree verbala fara motiv. Dar cum traficul e pe tobogan, trebuie sa mai gasesti tu cate un rahat ca sa mai faci ceva audienta OTV-ista.
Si ca sa dormi linistit, te las sa-ti arunci in continuare dejectiile pe unde poti, intrucat n-am nevoie de favoruri de la unul care se crede deasupra tuturor domnule SanduYouAreMighty. Ramai in continuare sa te visezi deasupra tuturor, ca eu nu ma inchin nimanui.
PS Vezi ca Volvo e masina chinezeasca mai nou, deci n-ar trebui sa mai conduci asa ceva, ca tu nu folosesti chinezarii

This message was edited 2 times. Last update was at 27/07/2010 12:53:17

Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

LaBocaDellaVerita wrote:Dar cum traficul e pe tobogan, trebuie sa mai gasesti tu cate un rahat ca sa mai faci ceva audienta OTV-ista.

Nu te inteleg de ce tii sa fii prezent pe un forum fara trafic si care se mentine pe linia de plutire doar prin mijloace OTV-iste. Sint suficiente alte forumuri care isi bazeaza audienta pe profesionalism, informatie de calitate si interviuri cu personalitati marcante ale acvaristicii din intreaga lume . Ce rost are sa-ti pierzi vremea cu OTV-ist ca noi?

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Pentru cei ce nu si-au dat seama Snakefishmike=LaBocaDellaVerita. (Pentru cei care nu isi mai amintesc, este indivdul care s-a remarcat pe acest forum doar prin faptul ca a atins Nirvana acvaristica intr-un topic in care se discuta despre cel mai mare eveniment al anului 2010) Daca doriti sa revedeti OFFTOPICUL prin care ne gratula...
...in rest cu prost crescutii nu polemizez, chiar sa ma trag de sireturi cu tine nu am ajuns. Stiu ca faci clabuci la gura si asta vrei...teapa N-ai sa vezi! Stii cum sa lasi un prost in suspans? Las` ca-ti scriu eu maine. Te asteptam cu drag cu o nouaaaaaaaaaaa (ati ghicit) CLONA, bufonule

This message was edited 1 time. Last update was at 27/07/2010 14:44:17


SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

LaBoca - banat (din nou, acum definitiv). E adevarat ca EU stiam ca e snake, dar am convenit impreuna sa nu se mai implice in polemici de nici un fel...

PLS. stick on the subject, poate mai postez o poza-doua, cu pestoii... Asta daca intereseaza pe cineva, daca nu acum, poate in viitor..

This message was edited 2 times. Last update was at 27/07/2010 15:39:00


in curand
[Email] [WWW]
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Da Mosu noi (unii useri) suntem interesati de acvaristica marina insa suntem satui de offtopicuri, dispute si orgolii
Cativa dintre noi isi doresc sa aiba un marin intr-o zi si incearca sa acumuleze cunostinte, chiar daca nu scriu nimic. Mi se pare extraordinar ce ai realizat tu si urmaresc cu interes acest topic, de-asta as fi preferat sa vad doar rezultatele muncii tale aici si informatiile aferente. Astept cu nerabdare pozele

Until you find someone worth dying for, you never really live.
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

ReBella wrote:...noi (unii useri) suntem interesati de acvaristica marina insa suntem satui de offtopicuri, dispute si orgolii
da` de clone nu esti satul/a ?

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
danyalexa
Junior member

Joined: 23/04/2009 22:50:35
Messages: 35
Location: Bucuresti
IP:
Offline

mosu wrote:
g.g wrote:Te asteapta la magazin o pereche de frenatus


Duminica o ridic




ce faci mos?..te apuci de crescatorie?vad ca deja ai parte de actionari la micro-ferma.
Daca e, te sponsorizez si eu cu spatiu de depozitare a puilor..
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Azi a depus perechea de Occelaris in bazinul comun de la magazin.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
ciprian01
Membru de baza

Joined: 01/03/2010 01:50:15
Messages: 354
Location: Bucuresti
IP:
Offline

On:
Experienta mea in materie de acvaristica marina tinde la zero, maxim 1.
Acvariul pe care il am si care gazduieste si o pereche de ocellaris black merge bine fara sa ma stresez f tare, numai (cred) din pura intamplare.
De cateva zile am introdus in bazin un ghiveci si de atunci stau numai acolo, se joaca, si in rare momente apar foarte mici contre (catevasecunde) fara alergaturi sau atacuri frontale. In rest tremura unul pe langa celalalt.
Se poate sa imi descrie si mie cineva care este comportamentul inainteadepunerii pontei la clowni?
Am facut un filmulet cu tel, dar dintr-un motiv care imi scapa nu poat sa il urc pe net si nici sa il convertesc in avi. Ceva eroare!

Off:
Desi am intrat de putina vreme aici, si eu stiam ca este ,,bunul meu prieten,, snachefishemiche....! Stil inconfundabil si facea ce stia el mai bine...
Daca ar mai fi activat as fi putut sa detaliez! Dar cum nu poate sa raspunda, contrar principiilor sale de a bate din gura, a face clabuci si a minti atunci cand poate sa si baneze userul respectiv, ma opresc aici!
[Email]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ciprian01 wrote:On:
Experienta mea in materie de acvaristica marina tinde la zero, maxim 1.
Acvariul pe care il am si care gazduieste si o pereche de ocellaris black merge bine fara sa ma stresez f tare, numai (cred) din pura intamplare.
De cateva zile am introdus in bazin un ghiveci si de atunci stau numai acolo, se joaca, si in rare momente apar foarte mici contre (catevasecunde) fara alergaturi sau atacuri frontale. In rest tremura unul pe langa celalalt.
Se poate sa imi descrie si mie cineva care este comportamentul inainteadepunerii pontei la clowni?
Am facut un filmulet cu tel, dar dintr-un motiv care imi scapa nu poat sa il urc pe net si nici sa il convertesc in avi. Ceva eroare!


Exact comportamant de curtare. hraneste-i bine (misys / artemia plus/ otohime)
cateva boabe de otohime ep iti dau eu (astept pm daca esti interesat)
etc
[Email] [WWW]
ciprian01
Membru de baza

Joined: 01/03/2010 01:50:15
Messages: 354
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Multumesc mult pentru spijin!
Acvariul marin il am din intamplare! Am inceput in joaca si apoi vazand ca lucrurile merg...am mers si eu mai departe!
Sper sa fie bine in continuare!
va tin la curent cu ce si daca se mai intampal.
Problema este ca ai mei manaca foarte bine artemia (naupli). Fac pt pui si ce ramane, de fiecare data, merge la ei! Manaca si creveti congelati si datui la razatoare, larve rosii, peste crud inghetat si dat la razatoare, mixtura pt discusi! Doar ca accepta greu hrana uscata. Putin tetra discus dar...! Nu prea ma lasa inima sa ii tin nemacati si sa ii trec pe granulat, cu atat mai putin cu cat discusii ii hranesc cat se poate de mult si des!

Cu ajutorul cuiva am reusit sa ridic filmuletul!
Nu stiu cum sa ii rotesc imaginea! L-am facut cu un tel!

http://www.youtube.com/watch?v=6ZF_ORoJQdo

This message was edited 1 time. Last update was at 28/07/2010 23:08:37

[Email]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Nu le mai da mancare pt discus. chiar daca o consuma, nu contine exact ce le trebuie. Sa nu mai vorbim de tetra discus.

Bre da' ce fel dreaq de filmare e asta

PS: e ritual de reproducere.. e bine.
vorbim maine, povestim cu ce sa te pregatesti

[Email] [WWW]
ciprian01
Membru de baza

Joined: 01/03/2010 01:50:15
Messages: 354
Location: Bucuresti
IP:
Offline

LOL!
E filmat cu tel si il tot suceam...! Dupa ce s-au jucat o perioada mi-a venit ideea!
[Email]
ciprian01
Membru de baza

Joined: 01/03/2010 01:50:15
Messages: 354
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Multumesc @mosu pt informatii si pt sprijin!
[Email]
ozi
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/03/2005 13:42:17
Messages: 523
Location: Toronto
IP:
Offline

clownii mei (Ocellaris) manca orice. de la mancaruri marine congelate pana la fulgi si TetraColour Bits...iar fulgii vin si ii manca din mana

fuga prin porumb face porcul mai mistret
[Email] [Yahoo!]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

cei 4 pesti sunt bine, sanatosi, voinici
[Email] [WWW]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Bravos mos, dar o poza nu pui? Nu ca nu te-am crede, dar asa sa ne clatim si noi ochii.
Si cum te mai chinui cu ei? Pe unde ii mai tii, cu ce ii mai hranesti, hai, zi amanunte.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Pesti marini
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com