[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mugurel
Forum Index » Profile for mugurel » Messages posted by mugurel
Message
Ai mei spre exemplu sunt astia
http://www.fish-street.com/boyu_wavemaker_magnet_mount
Da puneam poze acu un an se vedeau bine magnetii in plastic negru stralucitor, dar timpul si natura au dat uitarii acel peisaj artificial

Avantaj la priderea cu magneti: ii mut unde vreau, chiar ii si pot scoate...
Corali verzi pe pereti
Nu degeaba denumirea populara este "pestele luptator siamez"
Edy, ai baia in spatele acvariului, unde tii si chillerul, il cuplezi direct la scurgere si gata.
kirucd wrote:Depinde cat de neindemanatic esti
Important e ca mamutul ala duce un bazin de 7-800 de litri

Ha, cumpar doua furtune mai lungi si-l bag si pe-al meu in serie la skimmat la Edy

koala wrote:- o scula buna si serioasa, pe care Dragos a facut-o cu mult simt de raspundere.

S-o fi vazut eu mai demult salvam CUG-ul dandu-i ceva serios pe linia de productie.

koala wrote:- iti recomand, cu mare tarie, sa-i incropesti un vas in care sa borasca mizeria... vasul sa aiba capac + senzor de nivel (care taie pompa skimmerului).
- bicarbonatul (ala de bucatarie) face minuni in ceea ce priveste mirosul... eu pun, la fiecare spalare a vasului, cate 2 plicuri.

Edy intreaba tu daca bicarbonatul ala e bun si la spalarea putinei de acasa in caz ca "boraste" ala.

PS Daca nici acum nu-mi iau ban, promit ca ma cumintesc
Zsido wrote:De ieri a crescut stocul viu al bazinului am primit de la Catalin o pereche de clown fish[i] foarte faini,
Mersi Cata!

Uita-te atent la ei, daca tot zici ca-s asa de faini sa nu fie clown triggerfish

image

by koala: Tot eu, bah, sa am grija sa v-aranjez linkurile .
Am centralizat comenzile, marfa este pregatita, acum sa stabilim livrarea.
Maine dimineata sunt prins cu copilul la un concurs de mateamtici, asa ca prima ocazie cu autocarul pentru Bucuresti poate fi duminica, sa pun coletul la autocar dimineata, pentru 4 colegi, doi din Colentina si doi din Pantelimon (vecini cum se vede de aici).
Daca nu, incepand de luni, pot merge la Fan seara inainte de inchidere si sa ajunga dimineata in capitala, numai ca nu stiu cum va decurge impartitul coletului comun (dar cu pungi personalizate ) intr-o zi lucratoare.
Astept sugestiile celor implicati.
Akaiu wrote:


Camaradul lui era inca printr-un bazin la Coralis.


Nu strica sa-si ia omul cate unul de rezerva, ca la pompe
Ii trebe neaparat un motor cu reactie ...
Se poate lucra la el fara echipament special de protectia muncii?
edyr wrote:Da,in skimmer....

Pai la parterul skimmerului ma refeream, e plexi ce naiba ...
Mamaaaa ce mamut.
Astuia-i faci groapa in pardoseala sau scara de acces?

Lasi loc si pentru mantis-ul meu la parter?
koala wrote:
mugurel wrote:A, uitasem, nu am rezistat si mi-am rezervat un peacock mantis shrimp, marime medie, inca nu-i gata casa din plexi, si tare mi-ar mai trebui un crab vioi pana se invata la mortaciuni ....

Iti trimit motanul, nu-i nici o problema!

image

... stiu, deja, ce-o sa spui... ca, de fapt, ai si-un caine, mare si rau. O sa te banez, asa sa stii!

Nu ai ghicit, am nevasta alergica la pisici, in special la cele ce-mi dau tarcoale
Si ca orice nevasta de acvarist nu trebuie calcata pe coada...

George, tocmai am vorbit cu Calin (Jo-Ka-da sau cam asa) si fix pe acolo va trece cu coralii. Asa ca nu sta pe gânduri, apuca ce mai poti.

PS doar eu te pot întelege dupa cât am tremurat prin gari/autogari acu cativa ani pentru câte un ciob de coral.
A, uitasem, nu am rezistat si mi-am rezervat un peacock mantis shrimp, marime medie, inca nu-i gata casa din plexi, si tare mi-ar mai trebui un crab vioi pana se invata la mortaciuni ....
koala wrote:Poti sa ti-o dau pe Suri, cu imprumut... ca sa nu te mai chinui, tu, cu palythoa.

Tocmai aici voiam sa ajung ca mi-am comandat niste creveti speciali care cica ma apara de suri si nu cred pana nu probez.
Ar trebui deja sa inchid taraba dar mai stau un pic.... il astept pe dom` Koala poate se baga la ceva .....
Eu unul as face o baie in el (incape lejer si sotia), de proba acum cat nu ai clown trigger-ul.
Da si da.
"Discutam" pe PM
Deja sunt coplesit de cereri, ma vad diseara cu manusi si ochelari de protectie si voua va arde de fumat . Daca scap de palytoxina si de data asta ma imbat si fumez ceva bun

Daca nu mai dau nici un semn va las mostenire fiecaruia ce ati dorit
ciprian wrote:Daca dai zoasii mei, nu mai ai ce cauta la Neamt.... ...

Sezi elastic, ai tai sunt pusi deoparte, s-au uscat deja ...
 
Forum Index » Profile for mugurel » Messages posted by mugurel
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com