[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mihai2000
Forum Index » Profile for mihai2000 » Messages posted by mihai2000
Message
Stiu ca ai inteles dar te-ai legat de fluxul catre bucatarie care nu este asa de restrictionat. Macar merita sa incerci sa inoculezi ideea unei schimbari in fengshui-ul actual. Orice schimbare este benefica uneori si daca tot o faci, macar sa o faci cum trebuie.

Mai am o intrebare referitoare la masa". E musai sa fie "ingropata" in mobilier ? Nu poate fi de sine statatoare astfel incat sa-ti incapa sump-ul pe toata lungimea standului? Iar cand vrei sa faci modificari/curatenie o poti muta

LE: am mai facut o schita cu inca un scaun
take a look
Suportul sa-l modifici, in loc sa pui masa in centru o pui in partea dreapta/stanga. Sunt sigur ca poti convinge sotia/soacra sa accepte acest mic compromis
Domnu'

Parerea mea esta ca te complici aiurea incercand sa adaptezi in loc sa construiesti totul de la zero. Ia in calcul si varianta asta adica modificarea standului, Overflow Bean animal pe latura din stanga, etc !

E doar o parere
E seara viermilor. Si eu am extras 2 bucati deastea In fiecare seara sunt la vanatoare de oratanii si nu stiu ce sa mai fac sa scap de ele.
Se poate pune in practica si ceea ce spui tu dar marind furtunul dai sanda viermelui sa dea cu spatele si sa scape
koala wrote:Mihai, unde pui bucata aia de perlon?


cam asa arata

Functioneaza cu siguranta in sarat. Am facut eu una si in fiecare zi gasesc 1-2 bucati de bristleworms destui de maricei ... Pe langa mancarea pe care o pun inauntru ( pelete ) pun si o bucatica mica de perlon ca sa nu cada mancarea si sa ramana in fundul sticlutei ca sa intre toata oratania inauntru
Din pacate si eu ma lupt cu ei in bazinul mic si am citit ca ar fi mancatori de zhoasi si unele ciuperci.
Unii spun ca este bine sa-i ai in bazin ca mananca resturile de hrana excedentara

Parerea mea este ca ai facut bine ca l-ai gasit si eliminat cu toate ca odata gasit in bazin e posibil sa mai gasesti

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2116020
Gabi, de unde ai luat CoralRX-ul ?
koala wrote: Ce 'reaku e alea Reef Pearls?


zooplankton
Arata din ce in ce mai bine si in curand o sa aibe un colorit superb. Ciuperca albastra punctata e dementiala.
De ce ai pus gracilis-ul la "grilaj" ?

Vezi ca gracilis-ul trebuie hranit
Cleaner-ul a depus deja dar a alergat sa-si haleasca ouale ca apucatul. Mai am o serie de oua de peppermint care cu siguranta o sa aibe aceiasi soarta
Sper sa am ocazia sa vad o depunere la clowni, macar sa ma simt din nou tanar
Salutare,

De vreo cateva zile Clownii mei s-au indragostit de un zoantus, si-l calaresc toata ziua, se acund in el, raman acolo, etc. Se intampla ceva de care ar trebui sa tin cont ?

image

image
ia pune matale si niste poze ca ne ametesti cu atata vorbaraie
Salut,

un pret separat pentru "o piatra cu vreo 30 zoasi, o piatra cu o euphyllia de vreo 5 cm si o ciuperca verde" ? sau doar in pachetul initial ?
ce culoare sunt zoasii ?
Numarul 2 e de fapt compus din 2 pepperminti George nu mai avea pe stoc (astepta pe cineva pentru ultima bucata) si m-a indrumat catre Maxi-Pet Dristor unde livrase 2 bucati. Ajuns acolo mai aveau doar 1 bucata dar la pretul de 220 ron fata de 150!!! Dar in schimb am gasit Pperpetminti la 120 ron bucata si am luat 2, dintre care am observat ca unul are si oua;) De vineri pana acum am deja lipsa in acariu 2-3 aipasii deci se pare ca am avut noroc. O mica problema ar fi cu Cleaner-ul care este de 2 ori cat ei si e posibil sa iasa cu macel... Pe timpul zilei Peppermintii stau mai mult ascunsi si ies la vanat numai noaptea. Va tin la curent cu ce se va intampla. Azi fac si curatenia de toamna
Azi Tomentosus-ul a pasit spre o lume mai buna De 2 zile era doar pe fundul acvariului lipit de un zhoas si acum l-am gasit aspirat de filtru.

Cautam in continuare Tomentosus 2.
Sincer nu l-am observat foarte mult. Aseara dupa ce l-am introdus il cam luase curentul Dar e destul de mic si firav la o prima vedere.
Poate cine-l are de mai mult timp ne poate impartasi si noua. Eu unul sunt curios daca pune pana la urma pana botul pe Aiptasia.
gengiskhan wrote:Mihai, de unde ai luat Tomentosus-ul?


L-am luat de la h2oterra (coral-farm) dar era ultima bucatica e cat o moneda de 2 euro dar am inteles ca de maine trebuie sa mai aduca ceva mai maricei....
Pret 150 Ron
 
Forum Index » Profile for mihai2000 » Messages posted by mihai2000
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com