[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Alex.B
Forum Index » Profile for Alex.B » Messages posted by Alex.B
Message
am rupt si eu cateva la viata mea de unde le ai comandat pe astea?
foarte frumos ceva erio in bazin ? pe cand?
Usor de instalat, datorita sistemului patentat de auto-amorsare, garanteaza o filtrare extrem de eficienta.


Caracteristici:
- debit max: 900 L/h;
- consum: 30 W;
- volum filtru: 5 L.
- recomandat pentru acvarii de 200-450 L.
- dimensiuni: - > inaltime: 365 mm;
- > inaltime cu robineti: 455 mm;
- > diametru: 140 mm;
- > dimensiuni ambalaj: 240 × 260 × 418 mm
Filtru are robineti, furtune, in out, totul complet, ii mai trebuie ceva material filtrant, momentan are sera siporax, ada bio rio, si ceramica plus buretele original pentru filtrarea mecanica.

http://pepika.ro/filtru-extern-hydor-prime-30-krc01305.html

Pret 350 de lei.
Rhinomuraena quesita - un peste frumos, asta cand il vezi, insa foarte lacom si o sa manance pesti pe care nici nu te astepti ca ii poate manca. Eram cu GG (George de la Reef) cand murena asta a luat de cap un platax adult si l a tras intre pietre... ai grija ce murene bagi ca s ar putea sa ramai doar cu ele.
Din cate stiu, poate gresesc ph se poate citi doar dintr o solutie, adica nu merge din aer. Nu cred ca poti gasi sonda de co2 sa fie legata la ph controler. Cred ca sunt solutii dedicate, dar nu cred ca asta e baiu ca nu ar fi co2 in atmosfera. Problema este sa reuseasca trecerea submers-emers. uite o poza cu ludwigia repens rubin in ghiveci, ma rog, un fel de mlastina

image

image

image

image

cea cu frunze mici, rotunde este rotala rotundifolia sunt mai cerate emers.

si o nimphea lotus red

image
Vand acvariu din sticla clara 90*50*45 - homemade cu fund dublu
Lampa suspendata Blau Aquaristic 4 * 39 Watii- lampa este din aluminiu
Filtru extern Hydor prime 30
Stand facut din pal cu 2 usi, picioare metalice

Bonus - plante suficiente pentru el, si substratul ADA amazonia.

Poze cu acvariu

image


Pret 700 de lei pentru tot pachetul, disponibil doar pentru Bucuresti!
Vand anubias, microsorium narrow leaf si bonus Bolbitis.
Plante extrem de rezistente si usor de tinut.

image

Toate plantele din poza doar 50 de lei!

Asigur si transport prin posta romana (5 lei) la plata banilor in avans in cont!
Pasiunea e strict legata de acvaristica ce inseamna o virgula la timpul ei Pe 16 mai poate ne vedem mai multi la evenimentul dennerle.
Porcu wrote:Ia uite cine nu si-a incetat existenta .

Alex.B wrote:Dupa o discutie cu Alex (Sandu') o veche pasiune a iesit iar la suprafata

Asta suna cam ....... .

Am existat tot timpul
Dupa o discutie cu Alex (Sandu') o veche pasiune a iesit iar la suprafata si m am gandit sa mai arat lumii ca traiesc, mai am acvarii, nu arata foarte bine, va las pe voi sa vorbiti ce si cum

image

Butelie Co2 reincarcabila JBL Proflora- 2 kg, revizie valabila pana in 05.2015.
Reductor Co2 JBL made in Germany Proflora- 2 manometre.

Pret pachet 300 de lei
De vanzare foarte multe plante, microsorium needle leaf, narrow leaf, normal, trident, bolbitis, anubias nana. Poze la cere. Preturi negociabile, pentru mai multe plante. Preturile pleaca de la 5 lei pentru plantele mai mici. Poze la cerere.
Dupa mult timp acvariu a ajuns cam asa


image
Sistem Co2 format din

Butelie Co2 - 2L JBL, revizie pana in 2015.
Reductor cu 2 manometre si reglaj fin JBL.

Pret 400 Lei tot sistemul!
Vand incalzitor Eheim Jager 100 W - 45 lei.
De vanzare anubias 4-5 plante, maricele, 30 de ron! La rpetul asta cumparati din magazine o singura planta, practic cu aceeasi bani primiti de 5 plante.
Prime 30


PRIME este gama de filtre externe oferite de Hydor, ce include toate componentele necesare unei filtrari eficiente si de calitate. Este foarte usor de montat datorita modului exclusive de amorsare si garanteaza o filtrare excelenta atat pentru acvariile de apa dulce cat si de apa sarata.

Pentru acvarii cuprinse intre 200-450 l.
Debit 900 L/h.

Pret 300 Ron.

Mediile de filtrare nu sunt incluse.
image

CAm plantele astea mi au mai ramas, bolbitis, microsorium narrow, trident, anubias petite, daca e interesat cineva de pachet, detalii si pret pe pm.
Vand 2 perechi de scalari confirmate- scalari clasici!

Pret 30 de lei perechea, sau 50 de lei ambele!
image
image
image

Asa arata toti pestii! Se vede cum una din femele avea grija de icre.
in spate am plante stem rosii, astept sa creasca:d iar in dreapta unde sunt pietrele o sa fie acicularis si gloso cu tenelus, un mix.
 
Forum Index » Profile for Alex.B » Messages posted by Alex.B
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com