[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Alex.B
Forum Index » Profile for Alex.B » Messages posted by Alex.B
Message
vand 2 carasi aurii de aprox8-9 cm si 2 carasi cu capison de 3-4 cm:
Ii vand din lipsa de spatiu: au fost achizitionati de la animax si tinuti in conditii bune nu am avut pana acum probleme cu ei!!

PRET 40 lei noi!!!!! telefon 0724012487
am sa incep tratamentul de astazi
multumesc pt sfaturi :-P
apa e curata! de schimbat le-o schimb o data pe saptamana
in acvariu am 2 carasi aurii de aprox. 8-9 cm, lumina 2 tuburi de neon a cate 18 watti fiecare ; mancare le dau de 2 ori pe zi si din cand in cand le mai dau si tubi(si cand le dau ii spal foarte bine dar in ultimul timp nu am mai folosit tubii ca mancare am preferat mancare granule si fulgi speciala pt goldfish)
in afara de aceasta mai am unul de 50l in aceasi camera, cu guppy, de asemenea plantat dar cu care nu am avut probleme
salutare din nou;sper ca intrebarile mele sa nu va plictiseasca am un acvariu de 100l cu mai multe specii de plante printe care valisneria, anubias s.a si au inceput sa fie acoperite frunzele cu alge brune si nu numai pe plante si pe peretii acvariului dar pe pereti problema a fost rezolvata repede cu o perie magnetica. ce-mi puteti recomanda pt plante?
multam!
salutare! as vrea sa stiu neonii ca specie sunt greu de crescut?necesita ingrijiri mai speciale?as putea spune ca sunt nou in domeniu ;pana acum am reusit sa inmultesc guppy si din fericire nu am avut pierderi de "vieti pestesti"
In primul rand as vrea sa-i salut pe toti din forum deoarece sunt nou. Tocmai am terminat de faacut un acvariu de 120l si as vrea sa-l populez cu scalari si neoni. Sunt compatibili?
 
Forum Index » Profile for Alex.B » Messages posted by Alex.B
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com