[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: ceatza
Forum Index » Profile for ceatza » Messages posted by ceatza
Message
Ce sa faci? N ai ce sa faci !
Asa se conduce un magazin si se vinde in romanica noastra! Pai ar trebui sa i pupe picioarele la un client cand cumpara o anemona sau alt coral, 3 milioane nu ii iei din drum asa pac pac de dragul cumparaturilor presupun ca merge foarte bine magazinul si vanzarile
koala wrote:
um02122 wrote:E destul ca sa pot conecta instalatia de osmoza?
Andrei, vezi ca ai nevoie si de scurgere la canal, nu doar de alimentare!



Scurgerea este exact linga tevi si in cutia de osmoza are si nipla (sela) pentru scurgere se ataseza pe teava si se strange unde se introduce furtunul pentru apa reziduala. Cel putin asa am primit eu in cutie ca si piese pe langa cheie si conectori pt apa .
Si eu ca si tine am cumparat apa de la magazin pana am testat apa si era praf! Am cumparat frumusel instalatie de osmoza 40lire si un niplu pentrut tap water si am scapat de chinuri de carat apa plus ca am apa de calitate, insurubez desurubez gata apa ;)
Andrei in legatura cu gramma loreto cum s a comportat in bazinul tau ,stiind ca este un peste cat de cat agresiv ai avut probleme cu el si prietenii din bazin ? Imi place foarte foarte mult dar sunt cam reticient sa l introduc in bazin
Jos palaria pentru munca depusa, atat acvariul cat si filmarea!
Asa asa pune sare pe rana . Servus!
Fragul, fragul cat e fragul uhhh ce umbrele verzi ! Frumos wild !
Eu ti am zis cand ai fost in uk, cumparati un AI tu nu batman batman!
Una mai noua cu un terorist sprancenat si a lui casa

image
image
opaliu wrote:As vrea sa stiu daca produsul e toxic pt ca cu schibatul apei e mai greu(nu am apa stata si am ramas si fara clorocid).


Fa schimb de apa de 20% cu apa de la robinet nu se intimpla nimic .
darthradu wrote:Erau pe geamul din fata azi... parca astia nu erau de bine, ba chair erau de rau


Sunt flat worms daca sunt albi transparenti sunt ok, sunt vreo 2 feluri de flatworms cei maronii rosiatici sunt problema. Astia albi apar si dispar in acvariu am si eu cateva bucatii au fost mai multi au disparut iar acum am iara. Problema cu ei cand devin foarte multi streseaza coralii iar daca tratezi chimic trebuie sa i scoti afara in numar cat mai mare altfel omoara tot elimina toxine schimburi de apa carbune ori alternativa un sixline
Nu stiu cum de n ai gasit Andrei la o simpla cautare am gasit alcool isopropilic si special pt electronice si la sticle etc , cel mai simplu te duci la o librarie si cauti corector din ala pasta tip oja care si alcool in sticluta separata pentru dizolvare subtiere in caz ca se intareste corectorul.

image
ionut_dt wrote:Pai am telefonul de 3 ani (un LG G2), si abia acum, sa zic de vreo 2-3luni nu mai vad clipurile
Ma jur ca-n tineretea lui deschidea orice format



Lg g2 detin si eu, si merg orice filme pe el nu face mofturi deloc vezi la setari acolo . La mine doar gps nu mai merge da l trimit la garantie (5ani)
Nu l am cumparat dar probabil ca am sa l cumpar zilele urmatoare e o colonie marisoara cu plate atasat.

Am fost si am luat 2 firefish in schimbul la jester goby iar deja un fire fish e mort iar al 2 lea da semne sa schimbe lumea sunt foarte dezamagit. Parametrii apei sunt buni iar sa fac claim la inca 2 pesti deja e prea mult pentru mine .
Azi am vrut sa cumpar un frag de GSP si era atasat acest coral de el, cine l poate identifica ? Multumesc !
image
georgemonda wrote:da jos perdeaua ca sa nu mai stai cu ea



Batmanul e pudic si cu inhibitii )
um02122 wrote:Poor aquarium survival rate.
Probabil ca se ascunde prin piatra.
Poate ca a murit ascuns in piatra.
Daca intrebai, te descurajam sau macar incercam sa te sfatuiesc cum sa-i cresti sansele de supravietuire (sunt pretentiosi la mancare).

Citisem despre el nu l am cumparat din prima. Are alge filamentoase ceva pozi etc , problema e ca nu l vad pe nicaieri nici dupa schimbul de apa de ieri (mi am cumparat osmozor alta treaba cu 0 tds ) fata de apa din LFS . Oricum seful de la LFS mi a zis daca am probleme sa revin , pestele era ajuns cu cateva zile inainte (import) mi a zis sa pastrez chitanta . Posibil sa fie printr o grota de la pistol shrimp ori intr o piatra sau omorat de shrimp cine stie , ii dau timp pana la sfarsitul saptamanii poate isi face aparitia in decor . Tot raul spre bine vorba aia
Nu stiu ce s a intamplat dar e ca in Dosarele X, acum 2 zile am introdus un anume goby frumusel pe nume Court Jester Goby de ieri nici urma de el prin acvariu . M am uitat pe linga acvariu prin spate in sump in jurul lui jos pe mocheta nimic avea in jur de 2 cm.

image
Citeste aici http://acvablog.ro/ro/jbl-proscan/
Da , nici o pierdere timp de 10 zile . Sticla murdara da locatarii fericiti, hammerul nu era hidratat cum trebuia probabil clownii il necajesc cand le vine cheful. Azi am cumparat o anemona BTA pentru clowni.

In iasi e greu mancare multa restaurante , femei greu la moldova ! Fugareala multa acte pasapoarte distrus de obseala ! Nici nu am avut timp sa trec pe la baieti doar telefonic mugurel si edy.

Pe ce criterii se aleg perechile de pistol?
 
Forum Index » Profile for ceatza » Messages posted by ceatza
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com